Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Na początku 2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Strzelinie pojawił się poważny problem z kotłem grzewczym. Jak się okazało, osiemnastoletni już kocioł uległ rozszczelnieniu. W tej sytuacji serwisant zabezpieczył go specjalnym silikonem. Warto podkreślić, że zimą nie można było wyłączyć ani wymienić kotła.
W związku z tym dyrektor Beata Kudła zwróciła się z prośbą do zarządu powiatu strzelińskiego o przekazanie niezbędnych środków finansowych na wymianę kotła. Takie przedsięwzięcie to koszt prawie 100 000 zł.
- Wniosek spotkał się ze zrozumieniem i już po pół roku znalazły się pieniądze. Zarząd wykazał ogromne zrozumienie dla potrzeb szkoły. Na wakacjach skierowane zostały zapytania ofertowe, na podstawie których wyłoniliśmy firmę PHU Instalator z Ostrowa Wielkopolskiego. Firma złożyła dobrą ofertę na energooszczędny, kondensacyjny kocioł gazowy produkcji niemieckiej – poinformowała dyrektor.
Nowy kocioł, wart ponad 92 000 zł, został zamontowany w strzelińskim liceum pod koniec września br. Wiązał się z tym szereg dodatkowych prac. W kotłowni zamontowany został też system detekcji gazów, który w razie potrzeby odcina główny zawór gazu. Jak podkreśliła dyrektor, gwarantuje to bezpieczeństwo młodzieży uczęszczającej do szkoły.