Kewin Mazur już reprezentował Koronę

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dopiero co zakończył się sezon 2016/2017, a działacze Korony Pęcz-Szczawin już rozkręcili karuzelę transferową. Wicemistrzowie gr. VI klasy B pozyskali dwóch, wartościowych zawodników Strzelinianki Jakuba Skorupskiego oraz Kewina Mazura.
– Możemy potwierdzić, że od sezonu 2017/2018 barwy Korony reprezentować będą Jakub Skorupski oraz Kewin Mazur – mówił prezes klubu z Pęcza Łukasz Skorupski. Kewin jest skrzydłowym i już w przeszłości zaliczył epizod w Koronie. Teraz wraca do zespołu i chce stać się podstawowym graczem. Były piłkarz Strzelinianki ma duże umiejętności, o czym świadczy fakt, że w przeszłości był bliski transferu do Orła Ząbkowice Śląskie. Jakub Skorupski to brat prezesa Korony. Od wieku juniorskiego występował w Strzeliniance. Najpierw ustawiany był przez trenerów w roli napastnika, a przez ostatnie sezony był podporą defensywy. Jakub wyróżniał się na boiskach klasy okręgowej, więc jego transfer uznać można za duże wzmocnienie. Skorupski już wcześniej łączony był z Koroną, ale formalności udało się dopiąć dopiero teraz. Przypomnijmy, że zimą Strzelin na Pęcz zamienił także skrzydłowy Piotr Dubaniowski. Trener Robert Morka może poszczycić się szeroką, wyrównaną kadrą. Nowi zawodnicy z pewnością podniosą rywalizację o miejsce w wyjściowym składzie. Jakub Skorupski opuścił Strzeliniankę
Sezon 2016/2017 Korona Pęcz-Szczawin zakończyła na drugim miejscu w tabeli gr. VI klasy B, chociaż przez większość sezonu była liderem. Ostatecznie po mistrzostwo sięgnęli piłkarze z Ludowa Śląskiego. – Przegraliśmy mistrzostwo w bezpośrednich starciach z najgroźniejszymi rywalami, czyli GAP-em Ślęza i Ludowem Śląskim. W starciu z tą drugą drużyną za bardzo się odsłoniliśmy, bo chcieliśmy za wszelką cenę zdobyć bramkę. Świetne zawody rozegrał też wtedy golkiper rywali – mówił o minionym sezonie prezes Łukasz Skorupski. – Ślęza to bardzo dobrze poukładany zespół i też zasłużył na awans. Nie widziałem i nie widzę w klasie B tak dobrze prowadzonego zespołu. Chodzi mi o całą organizację, szkolenie, sztab trenerski. Mam nadzieję, że więcej będzie takich ekip w naszym powiecie – dodałŁukasz Skorupski, który chwalił rywali z gminy Borów.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież