Jakub Plewak (w środku) reprezentuje Strzeliniankę

To nie był dobry weekend dla trampkarzy z powiatu strzelińskiego, którzy zaliczyli komplet porażek. Strzelinianka Strzelin przegrała na wyjeździe z Forzą Wrocław 12:1. Goście świetnie rozpoczęli pojedynek, bo już w 3. minucie objęli prowadzenie po strzale Doriana Pańkowskiego.

Niestety, rywale bardzo szybko wyrównali, a później jeszcze wiele razy cieszyli się z goli. Zespół trampkarzy budowany jest od nowa, dlatego musi minąć trochę czasu zanim zawodnicy zgrają się ze sobą i zaczną prezentować się zdecydowanie lepiej. Porażki doznali także trampkarze z Fundacji Młodzi Sportowcy Strzelin. FMS uległ Silesii Wrocław 0:6. Beniaminek z Wiązowa także opuścił boisko pokonany. Świteź została rozgromiona przez faworyzowany Śląsk Wrocław aż 14:1. Rywale już po pierwszej połowie prowadzili 7:1, a honorową bramkę strzelił Kacper Maguszczak. Kilka dni wcześniej trampkarze z Wiązowa rozegrali mecz z Sokołem Smolec i zwyciężyli 5:4, pomimo że na przerwę schodzili przy stanie 1:2. Dwie bramki zdobył Kacper Pańta, a po razie na listę strzelców wpisywali się Kacper Maguszczak, Miłosz Szałański oraz Jan Kwiatkowski. Na czele tabeli „okręgówki” z kompletami dwóch zwycięstw znajdują się trzy wrocławskie kluby: Śląsk, Sporting i Silesia. Piłkarze z Wiązowa z trzema punktami na koncie zajmują siódme miejsce, a FMS i Strzelinianka muszą jeszcze poczekać na pierwsze ligowe punkty. W lidze terenowej trampkarzy mecz GAP-u Ślęza ze Ślęzą II Wrocław przełożony został na 12 września.