Daniel Mikołajek po zwycięskim pojedynku
Strzeliński zawodnik football freestyle Daniel Mikołajek należy do ścisłej światowej czołówki w tej widowiskowej dyscyplinie sportowej. Popularny Mikołaj wygrał prestiżowy turniej Lubasz Freestyle Night 2018. W finale oczarował sędziów kombinacjami trików z piłką, które sam wymyślił.
Daniel Mikołajek ze Strzelina wziął udział w piątej edycji międzynarodowego turnieju Lubasz Freestyle Night 2018. Te zawody rozpoczęły rywalizację w Polsce w roku 2018. Był to największy do tej pory turniej w naszym kraju, w którym udział wzięło 160 zawodników z 14 krajów. Rywalizacja odbywała się w kilku konkurencjach: Sick three, Big Move, Panna, Challenge, U18 oraz Battle. Daniel zdecydował się skupić na głównej konkurencji Battle, w których zawodnicy rywalizowali jeden na jednego.
Pierwszego dnia odbyły się eliminacje, a każdy uczestnik miał 90 sekund na przedstawienie swoich umiejętności. Daniel sklasyfikowany został na drugim miejscu, a do turnieju głównego awansowało 32 graczy. - Wyprzedził mnie jedynie 17-letni zawodnik z Anglii. To bardzo młody i dobrze zapowiadający się freestyler – mówił o eliminacjach Daniel Mikołajek. W części finałowej turnieju rywalizacja odbywała się systemem pucharowym – zawodnicy rywalizowali parami, a przegrani odpadali z dalszej gry. Każdy pojedynek trwał trzy minuty. Na początek Mikołaj łatwo pokonał 5:0 Patryka Męcika. Później wygrał 4:1 z Adrianem Duszakiem z Poznania i trafił do najlepszej „ósemki” turnieju. – Każdy pojedynek był trudny. Później zmierzyłem się z Bartłomiejem Rakiem z Warszawy. Przed turniejem bardzo chciałem, aby rozstawienie drabinki nie pozwoliło nam na spotkanie wcześniej niż w półfinale. Los chciał, że sprawdziliśmy się w ćwierćfinale. Rywal popełniał błędy i ponownie wygrałem 5:0 – powiedział Daniel Mikołajek.
W walce o finał reprezentant Strzelina trafił na Fina Aleksandra Wessberga. Bez problemów Mikołaj wygrał 5:0. W walce o złoto formę Daniela sprawdził Griffin Berridge, który wygrał eliminacje. - Obserwując jego grę zauważyłem, że Griffin gra bardzo pewnie i płynnie, co doceniają sędziowie w pojedynkach jeden na jednego. Na finał zachowałem kilka sztuczek z piłką. Wykonywałem triki, które sam wymyśliłem i to spodobało się jury. Wygrałem zdecydowanie 5:0. Jest to dla mnie kolejne, duże osiągnięcie. Zwyciężyłem w tym turnieju także dwa lata wcześniej. Z pewnością wrócę na kolejny Lubasz Freestyle Night. – mówił Mikołajek, który już przygotowuje się do kolejnej edycji turnieju Focus on Freestyle. To kolejne, prestiżowe zawody, w których udział biorą tylko najlepsi zawodnicy z kraju. Daniel jest numerem jeden na liście zgłoszeń, ponieważ wywalczył prawo startu podczas mistrzostw Polski.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również