Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Strzeliński zawodnik football freestyle Daniel Mikołajek należy do ścisłej światowej czołówki w tej widowiskowej dyscyplinie sportowej. Popularny Mikołaj wygrał prestiżowy turniej Lubasz Freestyle Night 2018. W finale oczarował sędziów kombinacjami trików z piłką, które sam wymyślił.
Daniel Mikołajek ze Strzelina wziął udział w piątej edycji międzynarodowego turnieju Lubasz Freestyle Night 2018. Te zawody rozpoczęły rywalizację w Polsce w roku 2018. Był to największy do tej pory turniej w naszym kraju, w którym udział wzięło 160 zawodników z 14 krajów. Rywalizacja odbywała się w kilku konkurencjach: Sick three, Big Move, Panna, Challenge, U18 oraz Battle. Daniel zdecydował się skupić na głównej konkurencji Battle, w których zawodnicy rywalizowali jeden na jednego.
Pierwszego dnia odbyły się eliminacje, a każdy uczestnik miał 90 sekund na przedstawienie swoich umiejętności. Daniel sklasyfikowany został na drugim miejscu, a do turnieju głównego awansowało 32 graczy. - Wyprzedził mnie jedynie 17-letni zawodnik z Anglii. To bardzo młody i dobrze zapowiadający się freestyler – mówił o eliminacjach Daniel Mikołajek. W części finałowej turnieju rywalizacja odbywała się systemem pucharowym – zawodnicy rywalizowali parami, a przegrani odpadali z dalszej gry. Każdy pojedynek trwał trzy minuty. Na początek Mikołaj łatwo pokonał 5:0 Patryka Męcika. Później wygrał 4:1 z Adrianem Duszakiem z Poznania i trafił do najlepszej „ósemki” turnieju. – Każdy pojedynek był trudny. Później zmierzyłem się z Bartłomiejem Rakiem z Warszawy. Przed turniejem bardzo chciałem, aby rozstawienie drabinki nie pozwoliło nam na spotkanie wcześniej niż w półfinale. Los chciał, że sprawdziliśmy się w ćwierćfinale. Rywal popełniał błędy i ponownie wygrałem 5:0 – powiedział Daniel Mikołajek.
W walce o finał reprezentant Strzelina trafił na Fina Aleksandra Wessberga. Bez problemów Mikołaj wygrał 5:0. W walce o złoto formę Daniela sprawdził Griffin Berridge, który wygrał eliminacje. - Obserwując jego grę zauważyłem, że Griffin gra bardzo pewnie i płynnie, co doceniają sędziowie w pojedynkach jeden na jednego. Na finał zachowałem kilka sztuczek z piłką. Wykonywałem triki, które sam wymyśliłem i to spodobało się jury. Wygrałem zdecydowanie 5:0. Jest to dla mnie kolejne, duże osiągnięcie. Zwyciężyłem w tym turnieju także dwa lata wcześniej. Z pewnością wrócę na kolejny Lubasz Freestyle Night. – mówił Mikołajek, który już przygotowuje się do kolejnej edycji turnieju Focus on Freestyle. To kolejne, prestiżowe zawody, w których udział biorą tylko najlepsi zawodnicy z kraju. Daniel jest numerem jeden na liście zgłoszeń, ponieważ wywalczył prawo startu podczas mistrzostw Polski.
Dodaj komentarz