Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W miniony weekend kibice z powiatu strzelińskiego emocjonowali się derbowym starciem w klasie A, w którym Ludów Śląski zremisował przed własną publicznością z Koroną Pęcz. W doliczonym czasie gry gospodarze nie wykorzystali „jedenastki”. Olimpia przegrała z Solną, ale zachowała fotel lidera. Niestety, w coraz trudniejszej sytuacji w tabeli są gracze z Kuropatnika, którzy tym razem przegrali z Rapidem Domaniów 0:3. W miniony weekend pauzował LKS Brożec.

Klasa A, gr. IV kolejka 15. –7-8 kwietnia:

LKS Brożec –pauza

Gromnik Kuropatnik - Rapid Domaniów 0:3 (0:1)
Gromnik: Ruciński, Sobski, A. Jasiński, Stachoń (Arturo Buczak), Met, Marian Piotrowicz, Kamil Garczarek (Leoszkiewicz), Tomaś (Pukalski-Pukała), Kochanowski, Swereda, Muraszew

Wynik nie odzwierciedla w pełni przebiegu gry. W pierwszej części obie ekipy stworzyły sobie kilka okazji podbramkowych, ale to rywale schodzili do szatni na przerwę, prowadząc 1:0. Niestety, już na początku drugiej części Andrzej Jasiński ukarany został czerwoną kartką za faul we własnym polu karnym. Gromnik ukarany został podwójnie, ponieważ chwilę później Rapid wykorzystał „jedenastkę”. Pomimo gry w osłabieniu, gospodarze stwarzali sobie sytuacje podbramkowe. Bramkę kontaktową mógł zdobyć Damian Sobski, jednak piłka po jego strzale z rzutu karnego odbiła się jedynie od poprzeczki. Gromnik atakował, ale podopiecznym trenera Krzysztofa Garczarka brakowało skuteczności. Domaniów ustalił wynik spotkania na 3:0 po kolejnym rzucie karnym. Sytuacja piłkarzy z Kuropatnika w tabeli staje się coraz trudniejsza.

Olimpia Podgaj - Galakticos Solna 1:3 (0:2)
Strzelcy: Patryk Kwiatkowski (Olimpia)
Olimpia: Waś, Tatara, Wójcikiewicz, Furman, Śliwiński (Miazek), M. Bąk (Fitas), D. Bąk (Kwiatkowski), Gąsior, M. Gralec, Kożuchowski, Grzywniak

Do składu Olimpii powrócił Radosław Grzywniak i trener Zbigniew Masłowski miał do dyspozycji wszystkich najlepszych zawodników. Pierwsze minuty spotkania były wyrównane. Dwukrotnie groźnie strzelał Daniel Kożuchowski, a kilka sytuacji podbramkowych stworzył sobie także „głodny gry” Radosław Grzywniak. Lider Olimpii był bliski pokonania golkipera strzałem głową, ale piłka po jego uderzeniu z rzutu wolnego poszybowała nad poprzeczką. Problemów ze skutecznością nie mieli goście. Olimpia wykorzystała błąd gospodarzy i napastnik z Solnej pokonał Jacka Wasia w sytuacji jeden na jednego. Galaktyczni ustalili wynik pierwszej połowy na 2:0 po szybkiej kontrze. Po zmianie stron gracze z gminy Kondratowice ruszyli do odważnych ataków. W polu karnym faulowany był Daniel Kożuchowski, ale „jedenastki” nie wykorzystał Łukasz Gąsior. Chwilę później arbiter znów wskazał na „wapno”, a tym razem nieprzepisowo zatrzymywany był Radosław Grzywniak. Do „jedenastki” podszedł sam poszkodowany i golkiper zdołał odbić piłkę. Przytomnie zachował się debiutujący w Olimpii Patryk Kwiatkowski, który dopadł do futbolówki i z bliskiej odległości dopełnił formalności. Niestety ostatnie słowo należało do rywali. Gracze z Solnej przeprowadzili szybką kontrę i zwyciężyli ostatecznie 3:1. Olimpia kończyła mecz w osłabieniu, ponieważ w końcówce pojedynku czerwoną kartką za faul taktyczny ukarany został Karol Tatara. Pomimo porażki, piłkarze z gminy Kondratowice pozostają na pierwszym miejscu w tabeli gr. IV klasy A.
Lider klasy A wystąpił w optymalnym składzie
KP Ludów Śląski - Korona Pęcz-Szczawin 1:1 (1:0)
Strzelcy: Zbigniew Kokorudz (Ludów Śląski), Piotr Chmura (Korona)
Ludów Śląski: Motyka, Z. Kokorudz, Hołubowicz, Sucharski, Pawełko, Kornaga, P. Muszyński (Czubiński), Osiecki, M. Żygadło, Denes, Kuriata (Chmielarczyk)
Korona: Gazda, Tomasik, Skorupski, Wojewoda, Michalski, P. Dubaniowski, P. Chmura, Kendzierski (Pater), J. Dubaniowski, Chrobak (Laskowski)

Wielu kibiców wybrało się do Ludowa Śląskiego, żeby obejrzeć derbowe starcie z Koroną. W zespole gospodarzy zabrakło kilku kluczowych zawodników, m.in.: Arkadiusza Półchłopka, Marka Tabora oraz Wojciecha Muszyńskiego. Pomimo osłabienia, Ludów Śląski objął prowadzenie już w 5. minucie po bramce z rzutu karnego Zbigniewa Kokorudza. Arbiter wskazał na „wapno”, po tym jak Jakub Skorupski sfaulował Macieja Żygadło. Pierwsza połowa była wyrównana, a kibice obejrzeli tylko jednego gola. Po zmianie stron, Korona przejęła inicjatywę. Zawodnicy z Pęcza ruszyli do odważniejszych ataków i w 60. minucie do remisu doprowadził Piotr Chmura. Podopieczni trenera Roberta Morki chcieli pójść za ciosem, ale defensorzy gospodarzy nie dali się już zaskoczyć. Spotkanie trzymało kibiców w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego. W doliczonym czasie gry na bramkę Korony strzelał Mariusz Denes, a piłkę ręką odbił Jakub Skorupski. Arbiter odgwizdał rzut karny, a chwilę później czerwoną kartką ukarał Gabriela Tomasika z Korony. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł ponownie Zbigniew Kokorudz, ale tym razem fantastyczną interwencją i świetnym refleksem popisał się Kacper Gazda. Chwilę później sędzia zakończył zawody, a obie ekipy podzieliły się punktami. Gospodarze nie wykorzystali szansy na awans na drugą pozycję w tabeli.

Nefryt Jordanów Śląski - WKS Wierzbice 0:2

Polonia Jaszowice - Foto-Higiena Błyskawica II Gać 3:0

Szaluna Zębice - Błękitni Siedlce 1:2