Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W piątek, 9 listopada w sali sportowej przy ul. Okulickiego w Strzelinie odbyło się seminarium ze znanym trenerem Zbigniewem Tyszką. Popularny Zybi jest mistrzem świata i Europy w Grapplingu, medalistą prestiżowych zawodów ADCC, posiada czarny pas bjj. Współpracuje z wieloma znanymi zawodnikami, także z MMA, m.in. z Oskarem Piechotą, który walczy dla organizacji UFC. - Oskar już rzadziej mnie odwiedza. On już jest na zupełnie innym poziomie. Uczeń przerósł mistrza i gdy razem sparujemy, to stosuję „obronę Częstochowy” - mówił Zbigniew Tyszka.
Zajęcia w Strzelinie trwały trzy godziny i wzięło w nich udział blisko 30 osób. Dorośli płacili za udział 100 zł, a dzieci 50 zł. Znanego trenera do Strzelina zaprosił szkoleniowiec Boi Team Strzelin Paweł Pukalski-Pukała, który już wcześniej kilka razy brał udział w podobnych seminariach z Tyszką. Pukalski-Pukała najpierw odbył trening indywidualny z Zybim, a później odbyło się otwarte seminarium. Tyszka imponował wiedzą, umiejętnościami oraz poczuciem humoru. Do każdego zawodnika podchodził indywidualnie. Dokładnie tłumaczył kolejne ćwiczenia i opowiadał o swoich doświadczeniach. Trenowano m.in. sposoby duszenia rękami i nogami. Co ciekawe, uczestnicy mogli nagrywać trening. Był także czas na pamiątkowe zdjęcia. Trener Paweł Pukalski-Pukała (po prawej) zaprosił Zbigniewa Tyszkę do Strzelina
- Cieszę się, że Paweł zaprosił mnie do Strzelina. To kolejny raz, kiedy brał udział w zajęciach ze mną. Miałem poprowadzić seminarium we Wrocławiu, ale musiałem je przełożyć na styczeń, ponieważ mój zawodnik walczyć będzie na KWS z jednym zawodników z tego klubu. Z Pawłem przeprowadziłem też trening indywidualny i mogę powiedzieć, że naprawdę dobrze się rusza. W Strzelinie są bardzo dobre warunki do treningów. Jest mata, siłownia i więcej nic nie potrzeba – mówił Zbigniew Tyszka. - Zawodnicy na pewno są zmęczeni po seminarium, ponieważ trwało aż trzy godziny i chcieliśmy przerobić dużo materiału. Trenowaliśmy od 18 do 21, więc ciężko było utrzymać koncentrację. Nie organizowałem sparingów, dlatego nie mogę mówić mi o poziomie sportowym zawodników. Ćwiczyliśmy techniki i wykonywali je poprawnie. Wiem, że zawodnicy Boi Team Strzelin jeżdżą na zawody i przywożą medale, więc muszą sobie dobrze radzić – dodał Zbigniew Tyszka, który nie wyklucza, że w przyszłości pojawi się w Strzelinie na kolejnym seminarium. – W styczniu poprowadzę seminarium we Wrocławiu. Do Strzelina będzie „rzut beretem”, więc jeśli będą chętni, to będę mógł ponownie pojawić się w sali sportowej Boi Team – zakończył popularny Zybi.
 Pamiątkowe zdjęcie uczestników seminarium

Komentarze   

Permalink1 +1 ADCC
RE: Seminarium ze znanym trenerem
„Kobieta mnie bije! Poddaję się! Dajcie mi wszyscy święty spokój!”
2018-11-30 00:41 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz