Julia Rudzka w walce o piłkę
Julia Rudzka w walce o piłkę
Turnieje piłkarskie z udziałem dzieci cieszą się coraz większym zainteresowaniem uczestników i mediów. W niedzielę, 12 czerwca, odbył się trzeci turniej w kategorii żaków i orlików. Były to ostatnie zawody w sezonie 2015/2016 w ramach rozgrywek Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Młodzi piłkarze zaprezentowali wysokie umiejętności i rywalizowali w duchu fair-play.
W trzecim, a zarazem ostatnim turnieju żaków i orlików w sezonie 2015/2016 wzięło udział blisko 200 dzieci. Młodych piłkarzy dopingowały całe rodziny oraz koledzy i koleżanki ze szkolnych ławek. Zarówno w kategorii żak, jak i orlik wystąpiły kluby z naszego powiatu. Tradycyjnie organizatorem zawodów był Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, a koordynatorem Dominik Szaniawski z Fundacji Młodych Sportowców ze Strzelina.
Organizatorzy cieszą się, że z każdym turniejem pojawia się coraz więcej dzieci. Liczniejsza staje się także publiczność, złożona głównie z rodzin zawodników. - Chcemy nadać tej rywalizacji jeszcze większy prestiż. Chciałbym, żeby turnieje w tych kategoriach były połączone z piknikiem rodzinnym. Trzeba dowartościować tych młodych piłkarzy. Chciałbym, żeby to było dla nich coś więcej niż mecz. Wspaniale byłoby pozyskać środki na drobne upominki, wspólnego grilla. Tylko w taki sposób można zachęcić dzieci do aktywnego wypoczynku. Sport uczy ambicji i zdrowej rywalizacji. Piłkarze zauważają, że czas poświęcony na treningach zaczyna procentować i w ich grze są widoczne postępy – mówił trener Fundacji Młodzi Sportowcy Dominik Szaniawski.
Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, a wynik był sprawą drugorzędną. Wszyscy trenerzy zgodnie powtarzali, żeby nie przywiązywać wagi do rezultatów, ponieważ na tym etapie liczy się zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej. - Dla mnie, jako trenera, wynik zawsze stoi gdzieś z boku i nie jest najważniejszą rzeczą. Dla dzieci wygląda to jednak zupełnie odmiennie i jest to bardzo emocjonalne przeżycie. Niemniej chodzi tu o to, by brać udział w takich turniejach, by chłopcy nie tylko nie tracili kontaktu ze światem i mogli się konfrontować z innymi zawodnikami, ale też o to, by zapewnić pewną ciągłość w turniejach, które dają możliwość ogrania się chłopcom. Dzieci zdobywają pierwsze, boiskowe doświadczenia i dzięki takim turniejom mają okazję sprawdzić się na tle rówieśników z innych klubów. Takie turnieje wpływają także na motywację młodych piłkarzy, którzy z meczu na mecz chcą prezentować się lepiej – dodał trener FMS-u.
Wiosną odbyły się w Strzelinie trzy turnieje Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Szkoleniowcy zgodnie uważają, że to stanowczo za mało, dlatego już planują starty w innych, towarzyskich zawodach. Takie zawody są świetną okazją do integracji środowiska piłkarskiego z naszego regionu oraz do aktywnego spędzania wolnego czasu.




UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również