Rafał Leoszkiewicz
Rafał Leoszkiewicz
Rozgrywki wrocławskiej klasy okręgowej seniorów już za nami. O krótkie podsumowanie sezonu 2015/2015 poprosiliśmy reprezentantów klubów z powiatu strzelińskiego: Strzelinianki Strzelin, Czarnych Kondratowice oraz LKS-u Brożec. Czy są zadowoleni z postawy swoich drużyn? Jak oceniają rywali?
Marek Robak (pomocnik/Strzelinianka): - Do tego sezonu mieliśmy większe oczekiwania. Każdy z nas chciał wywalczyć czwartą ligę dla Strzelina. Niestety, swoją szansę zaprzepaściliśmy po rundzie rewanżowej, która była słaba w naszym wykonaniu. Prezentowaliśmy się gorzej z różnych powodów, zwłaszcza kadrowych. Nie może być tak, że na mecz trener ma do dyspozycji gołą jedenastkę lub kadra łatana jest juniorami. Dobrze, że młodzi zawodnicy pomogli nam, ponieważ był moment, że znajdowaliśmy się blisko strefy spadkowej. Reasumując, całe rozgrywki, to szósta lokata jest dobrym wynikiem. W tym sezonie, w związku z reorganizacją czwartej ligi, była duża szansa na promocję. Szkoda, że nam się nie udało, zwłaszcza, że nie odstawaliśmy od czołówki. Jedynie z Wiwą Goszcz dwukrotnie przegraliśmy wysoko po 0:6. Jeszcze nie wiem, czy zostanę na kolejny sezon w Strzeliniance. Wszystko zależy od rozmów z działaczami i od tego, kto jeszcze zostanie w drużynie. Na pewno trzeba poszerzyć kadrę, żeby nie powtórzyła się sytuacja z końcówki minionego sezonu. Patrząc na końcowy rezultat oraz bezpośrednie mecze z lokalnymi rywalami, to byliśmy najlepszym zespołem z naszego powiatu. Z zawodnikami z Kondratowic i Brożca dobrze się znamy. Cieszę się, że w komplecie nasze kluby wystąpią w kolejnym sezonie okręgówki. Na pochwałę zasłużył zwłaszcza beniaminek z Brożca, który już w swoim pierwszym sezonie prezentował równą formę. Marek Robak

Rafał Rorat (obrońca/Czarni): - Zajęliśmy dziesiąte miejsce w tabeli i utrzymaliśmy się w klasie okręgowej – to ogromny sukces, a nawet cud! Patrząc na nasze problemy kadrowe, niską frekwencję na treningach, to taki wynik nas zadowala. W tym sezonie był ciężki moment, gdy przegrywaliśmy i większość skazywała nas na porażkę. Przełamaliśmy się w wiosennym meczu ze Strzelinianką. W maju przegraliśmy zaledwie jeden mecz i zaczęliśmy się piąć w górę tabeli. Udowodniliśmy, że potrafimy grać w piłkę i pokazaliśmy charakter. Nie odstawaliśmy od czołówki, a o porażkach często decydowały detale. Zostaję w Czarnych na kolejny sezon i mam nadzieję, że w lecie działaczom uda się poszerzyć kadrę, żebyśmy mogli powalczyć o coś więcej niż utrzymanie. Jeśli chodzi o pozostałe ekipy z naszego powiatu, to LKS Brożec prezentował równą formę od pierwszego do ostatniego meczu. Jak na beniaminka, to spisali się bardzo dobrze. Jeśli chodzi o Strzeliniankę, to spodziewałem się, że ten zespół powalczy o awans. Niestety, drużyna ze Strzelina była bardzo osłabiona kadrowo i w pewnym momencie znalazła się niebezpiecznie blisko strefy spadkowej. Strzelinianka, jak wszystkie zespoły z powiatu strzelińskiego, pokazała jednak charakter i wywalczyła dobre, szóste miejsce.
Rafał Rorat
Rafał Leoszkiewicz (napastnik/Brożec): - Wywalczyliśmy ósmą lokatę, ale, moim zdaniem, stać nas na więcej! Pokazaliśmy, że nie odstajemy piłkarsko od rywali i wygrywaliśmy mecze z czołówką. Myślę, że stać nas na pierwszą piątkę. Zaskoczony byłem, że klasa okręgowa jest aż tak bardzo wyrównana i każdy może wygrać z każdym. Raz pokonaliśmy lidera, a później przegraliśmy ze znajdującą się w dolnej części tabeli Łoziną. Na pewno naszym atutem była szeroka kadra. Każdy zawodnik, który pojawiał się na murawie, nie obniżał poziomu drużyny. Mieliśmy silną rezerwę. Ciężko kogoś wyróżnić indywidualnie, ponieważ każdy miał swoje lepsze i gorsze mecze. Jeśli patrzylibyśmy jedynie na rundę wiosenną, to z pewnością błyszczał Marek Tabor, który nie tylko zdobywał gole, ale także asystował. Jeśli chodzi o pozostałe ekipy z naszego powiatu, to ciężko ocenić mi ich postawę. Wiadomo, że w derbach gra się zupełnie inaczej, a nie śledziłem szczególnie innych pojedynków Strzelinianki i Czarnych. W meczu rewanżowym z Kondratowicami zagraliśmy słabo i rywale łatwo wygrali.






UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również