Gracze UKS-u wywalczyli pierwszy punkt (foto: UKS)
Piłkarze UKS-u Karnków wywalczyli pierwszy punkt w opolskiej klasie okręgowej. Beniaminek z powiatu strzelińskiego zremisował 2:2 z Czarnymi Otmuchów. Co ciekawe, wszystkie gole wpadły po stałych fragmentach gry. Swoje premierowe trafienie w barwach UKS-u zaliczył pozyskany w letnim oknie transferowym napastnik Artur Sieradzki.
Klasa okręgowa (opolska), kolejka 2. 20-21 sierpnia:
Strzelcy: Łukasz Czajkowski, Artur Sieradzki (Karnków)
Mecz ze spadkowiczem z czwartej ligi dobrze rozpoczął się dla gości. UKS świetnie rozegrał rzut rożny i piłkę głową do siatki wpakował grający trener Łukasz Czajkowski. Jeszcze przed przerwą, również po kornerze, rezultat podwyższył pozyskany w letnim oknie transferowym napastnik Artur Sieradzki. Goście na przerwę schodzili z dwubramkową przewagą i wydawało się, że w pełni kontrolują przebieg meczu. Prawdziwe emocje rozpoczęły się jednak po zmianie stron. Już w 46. minucie we własnym polu karnym przewinienie popełnił bramkarz UKS-u Paweł Kubat. Sędzia wskazał na wapno. Golkiper zdołał się jednak zrehabilitować i efektownie obronił strzał z jedenastu metrów. Doświadczeni gracze Czarnych przeszli do frontalnych ataków. Przyniosły one efekt w 70. minucie, gdy kibice z Otmuchowa cieszyli się z gola kontaktowego po stałym fragmencie gry. UKS również miał swoje okazje. Bliski szczęścia był Ukrainiec Rostyslaw Hychuk, a sytuacji jeden na jednego z bramkarzem nie wykorzystali Jarosław Taranek oraz Artur Sieradzki. Problemów ze skutecznością nie mieli Czarni, którzy po rzucie rożnym doprowadzili do remisu 2:2. Losy meczu mógł jeszcze odmienić bardzo aktywny Artur Sieradzki, po którego strzale piłka odbiła się jedynie od poprzeczki. UKS wywalczył swój pierwszy, historyczny punkt w opolskiej klasie okręgowej. – Przed meczem z Czarnymi brałbym remis w ciemno, jednak po spotkaniu pozostał niedosyt. Szkoda niewykorzystanych sytuacji. Pierwsza połowa meczu była bardzo dobra w naszym wykonaniu, kontrolowaliśmy grę. W drugiej Czarni odważniej zaatakowali i przyniosło im to punkt – mówił po spotkaniu grający trener UKS-u Karnków Łukasz Czajkowski.

Jedność Rozmierka - LZS Racławiczki 3:2
Orzeł Branice - Porawie II Większyce 2:1
Racławia Racławice Śląskie - Sparta Paczków 2:1
LZS Walce - Naprzód Jemielnica 3:1
Naprzód Ujazd Niezdrowice - GLKS Kietrz 3:1
Piast Strzelce Opolskie - LZS Przywory 2:3
LZS Bodzanów - Orzeł Źlinice 0:2