Pozyskany w lecie Artur Dewerenda rozegrał dobre zawody
Drugie zwycięstwo odniósł beniaminek z Wiązowa, który w meczu 2. kolejki gr. IV klasy A pokonał Szalunę Zębice. Niestety, prosto z boiska do szpitala trafił piłkarz Świtezi Michał Curyl. Komplet punktów zgarnął także Gromnik, który pokonał LZS Stary Śleszów 3:0. Sędzia w tym spotkaniu aż trzy razy ustawiał piłkę na jedenastym metrze. Od porażki 0:3 sezon 2016/2017 rozpoczęła Olimpia Podgaj, która 0:3 uległa Galakticos Solna. Niewiele do szczęścia zabrakło BKS-owi Borów, który po kontrowersyjnym rzucie karnym przegrał 0:1 z rezerwami Foto-Higieny Gać.
Klasa A, gr. IV, kolejka 2. 27-28 sierpnia:

Olimpia Podgaj - Galakticos Solna 0:3 (0:1)
Strzelcy: Mateusz Drabicki 2, Krystian Stachura (Solna)
Olimpia: Waś (Sujka), D. Bąk, M. Bąk, Bojczuk, Cesarz (Biełaga), Furman, Grzywniak, M. Pielak (Gralec), Śliwiński, Tatara, Wójcikiewicz

W swoim pierwszym meczu w sezonie 2016/2017 Olimpia uległa Galaktycznym z Solnej 0:3. Zespół gospodarzy przystąpił do rozgrywek w zbliżonym składzie do tego z poprzednich rozgrywek. W lecie udało się pozyskać m.in. doświadczonego napastnika Czarnych Kondratowice Andrzeja Gralca, który w niedzielę zadebiutował w nowych barwach. W zespole udało się zatrzymać lidera Radosława Grzywniaka, który w każdym okienku transferowym nie może narzekać na brak ofert. Rywale po pierwszej połowie prowadzili 1:0, by w drugiej dołożyć jeszcze dwa trafienia. Gospodarze również mieli swoje okazje podbramkowe, jednak zabrakło im skuteczności. Przypomnijmy, że mecz Olimpii z 1. kolejki został przełożony na październik.

Gromnik Kuropatnik - LZS Stary Śleszów 3:0 (0:0)
Strzelcy: Michał Met 2, Filip Humelt (Gromnik)
Gromnik: Ruciński, Cuker (P. Met), M. Met, Jasiński, Sobski, Nakonieczny, Maćkała, Humelt, Maciejewski (Legan), Muraszew (Kamil Garczarek), Malinowski

W kadrze Gromnika zabrakło trzech ważnych graczy: Rafała Leoszkiewicza, Bartka Tomasia oraz Damiana Kumaszki. Pierwsza połowa tego meczu zakończyła się bezbramkowym remisem, chociaż to gospodarze powinni schodzić na przerwę z kilkubramkową przewagą. Podopieczni trenera Krzysztofa Garczarka byli lepszym zespołem i stworzyli sobie wiele sytuacji podbramkowych. Po jednej z akcji faulowany w polu karnym był Damian Sobski i sędzia wskazał na wapno. Niestety bramkarz obronił strzał z jedenastu metrów Tomasza Malinowskiego. Chwilę później minimalnie pomylił się Łukasz Muraszew. Na drugą część gospodarze wyszli jeszcze bardziej zmotywowani. W 55. minucie w polu karnym faulowany był Tomasz Malinowski, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Michał Met. Ten sam gracz dziesięć minut później na gola zamienił kolejny rzut karny. Ponownie faulowany był Tomasz Malinowski, którego nieprawidłowo zatrzymał bramkarz ze Starego Śleszowa. Wynik spotkania na 3:0, po szybkiej kontrze, ustalił Filip Humelt. Asystę przy tym trafieniu zanotował wprowadzony z ławki rezerwowych Kamil Garczarek.

Foto-Higiena Błyskawica II Gać - BKS Borów 1:0 (1:0)
Borów: Woźniak, P. Rak, A. Rak, Kosiński, Marczak, M. Maciejewski, G. Maciejewski, B. Grzywniak, Tokarczyk, M. Baran, Górniak. Grali także: Chrzan, R. Grzywniak

Mecz rozpoczął się z opóźnieniem, ponieważ na czas nie dojechali sędziowie. Niestety arbiter główny był chyba jeszcze w pośpiechu, gdy w 5. minucie odgwizdał kontrowersyjny rzut dla gospodarzy. Goście nie chcieli się pogodzić z decyzją sędziego, ale decyzja nie została zmieniona. Piłkarze Foto-Higieny skorzystali z „prezentu” i objęli prowadzenie. Chwilę później gości od utraty gola uchroniła poprzeczka. Gospodarze atakowali przez pierwsze minuty, a później oddali inicjatywę rywalom. Do remisu mógł doprowadzić Michał Baran, jednak nie wykorzystał sytuacji jeden na jednego z bramkarzem. W doliczonym czasie meczu Foto-Higiena ponownie wykonywała rzut karny. Tym razem jednak intencje strzelającego świetnie wyczuł golkiper Dawid Woźniak. BKS przegrał 0:1

Świteź Wiązów - Szaluna Zębice 3:1 (1:0)
Strzelcy: Dariusz Buszta 2, Krzysztof Łopuch (Świteź)
Świteź: Trzynoga, Zawisza (Kendzierski), M. Kokorudz, Z. Kokorudz, Szafrańska, Kozina, M. Curyl (Łopuch), Zarówny (Łach), Idczak (P. Curyl)

Gospodarze od pierwszych minut odważnie ruszyli na rywali. Dwukrotnie sytuacji jeden na jednego z bramkarzem nie wykorzystał Maciej Zarówny, a raz Dariusz Buszta. Ten drugi zrehabilitował się pod koniec pierwszej części, kiedy minął golkipera rywali i umieścił piłkę w pustej bramce. Po zmianie stron trener gości postawił wszystko na jedną kartę i ustawił zespół ultraofensywnie. Chwilami w linii ataku gości znajdowało się aż czterech graczy. Nowa taktyka przyniosła skutek w postaci rzutu karnego i wyrównania. Gospodarze nie zamierzali jednak bronić remisu i konsekwentnie atakowali. Niestety poważnej kontuzji doznał Michał Curyl i prosto z boiska został przewieziony do szpitala. Okazało się, że skrzydłowy skręcił staw skokowy. W jego miejsce na murawie pojawił się Krzysztof Łopuch. W jednej z pierwszych swoich akcji z bliska nie zdołał pokonać bramkarza, ale wywalczył rzut rożny. To właśnie po dośrodkowaniu z kornera Łopuch zrehabilitował się za zmarnowaną okazję i głową wyprowadził klub z Wiązowa na prowadzenie. Zwycięstwo przypieczętował w doliczonym czasie gry Dariusz Buszta. Beniaminek odniósł drugie, ligowe zwycięstwo i z kompletem punktów znajduje się w ścisłej, czołówce. W zespole gości wystąpił Marokańczyk Zouhair Benzaouia.

WKS Wierzbice - Orzeł Pustków Wilczkowski (mecz przełożony)
Kolektyw Radwanice - Rapid Domaniów 1:0
Nefryt Jordanów Śląski - Polonia Jaszowice 3:4

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.