Siatkarze ze Strzelina nadal nie potrafią przełamać serii meczów bez zwycięstwa
Początek meczu świetnie rozpoczęli gospodarze, którzy byli skuteczni w każdym elemencie gry i zasłużenie prowadzili 7:3. - W pierwszej akcji postawiliśmy efektowny blok, który mógł zrobi wrażenie na przeciwnikach: piłka spadła wprost pod nogi zawodnika ze Żmigrodu, a piłka odbiła się jak od ściany. Niestety, im bliżej końca seta, tym coraz bardziej rozkręcali się goście – mówił kapitan Tygrysów Grzegorz Świrski. Końcówka seta znów toczyła się pod dyktando Tygrysów, które miały nawet piłkę setową przy stanie 24:23. Niestety, najpierw nasz zespół zepsuł”zagrywkę, później strzelińscy siatkarze nie kończyli ataków, a rywale skutecznie kontrowali i to Ogień zwyciężył 26:24. Przegrana w takich okolicznościach na pewno podcięła skrzydła gospodarzom. W drugim secie podopieczni trenera Mateusza Synówki nadal mieli problemy w ataku i przegrali 21:25. Początek trzeciego seta ponownie należał do gospodarzy. Tygrysom nie udało się jednak wypracować większej przewagi punktowej, a rywale konsekwentnie odrabiali straty, dobrze bronili się i kontrowali. Strzelińskim graczom brakowało też momentami koncentracji i piłka po atakach zamiast w parkiet rywali wędrowała w siatkę lub w pole autowe. Ogień zwyciężył trzecią partię 25:20, i cały mecz 3:0.
- W tym meczu bardzo zawiódł atak. Zabrakło nam dwóch podstawowych zawodników: Kuby Mikołajczyka na przyjęciu oraz Pawła Stachowiaka na środku, który jest kontuzjowany po ostatnim starciu. To co było nasza silną bronią w ostatnim meczu z Obornikami, tym razem było naszą bolączką. Jesteśmy w kryzysie i nie potrafimy na razie z niego wyjść. Nie zwieszamy głów i nadal ciężko trenujemy. Teraz wybieramy się do Jeleniej Góry i tam liczymy na przełamanie – powiedział Grzegorz Świrski.