Zawodnicy wszystkich ekip doskonale się znają
Po długiej, świątecznej przerwie na parkiet wrócili piłkarze występujący w I halowej lidze piłki nożnej organizowanej przez Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne. W sobotę, 14 stycznia, w hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Strzelinie rozegrano mecze 5. kolejki. Liderem z kompletem zwycięstw pozostaje Green Install, który pokonał RS-Bruk. Na drugą pozycję, po efektownym pokonaniu Game Over, wskoczyli gracze Jubilera. Pierwsze punkty wywalczył Kwarcyt, który okazał się lepszy od Granitu.

I halowej liga piłki nożnej SCS-E, kolejka 5., 14.01.2017r (sobota):

Strzelec – Brożec 11:7 (4:5)
Strzelcy: Mariusz Denes 3, Łukasz Wójcikiewicz 3, Karol Tatara 2, Wojciech Bochnak 2, Maciej Żygadło (Strzelec), Paweł Olenkiewicz 3, Mateusz Kendzierski 2, Łukasz Kendzierski, Jakub Paczko (Brożec)

Doświadczeni piłkarze Strzelec pokonali Brożec, chociaż to rywale schodzili na przerwę z przewagą. Zespół do zwycięstwa poprowadził lider klasyfikacji strzelców rozgrywek Mariusz Denes, który skompletował hat-tricka. Trzy trafienia zanotował także Łukasz Wójcikiewicz, którego ojciec Jerzy doskonale radził sobie w defensywie. W bardzo odmłodzonym zespole z Brożca pierwsze skrzypce grał Paweł Olenkiewicz. Były gracz MKS-u Kluczbork zanotował trzy trafienia, a dzień wcześniej występował w lidze piłki nożnej halowej w Przewornie.

FMS Jubiler Goldmax - Game Over 13:1 (4:1)
Strzelcy: Miłosz Bandura 8, Mariusz Misiewicz 2, Damian Szydziak, Remigiusz Krzemiński, Kamil Słowikowski (Jubiler), Marek Sturlis (Game Over)

Jubiler nie dał najmniejszych szans ekipie Game Over i wygrał efektownie 13:1! FMS już po pierwszej połowie prowadził 4:1, a po zmianie stron dołożył siedem trafień i postawił kropkę nad i. Bohaterem pojedynku został zawodnik Strzelinianki Miłosz Bandura, który aż osiem razy pokonywał golkipera Game Over! Jedno trafienie dla zwycięzców dołożył były piłkarz Śląska Wrocław Damian Szydziak, który rundę jesienną spędził w klubie z Barda. Dzięki wygranej Jubiler awansował na drugą pozycję w tabeli i traci już tylko trzy oczka do Green Install.

Green Install - RS-Bruk 7:4 (3:1)
Strzelcy: Bartek Korgul 2, Rafał Gierczak, Kacper Chytry, Grzegorz Bulak, Krzysztof Burtan, Rafał Sukiennik (Green Install), Marcin Antkowiak 2, Mateusz Respekta, Stanisław Sikora (RS)

Piąte zwycięstwo w piątym pojedynku odniósł lider rozgrywek Green Install. Tym razem nie tak łatwo było zgarnąć komplet punktów, ponieważ zawodnicy RS-Bruk wysoko zawiesili poprzeczkę. W pokonanym zespole bardzo dobrze prezentowali się zawodnicy Henrykowianki Henryków Stanisław Sikora oraz Mateusz Respekta. W drużynie Green Install gole zdobywali etatowi strzelcy, z Bartkiem Korgulem na czele. Po bramce dołożył także duet Rafał Gierczak-Krzysztof Burtan, który świetnie rozumie się na parkiecie i poza nim.

Delikatesy u Lipy - Ferruslex Kuropatnik 9:3 (2:0)
Strzelcy: Bartłomiej Lipa 5, Eliasz Augustyn, Dawid Wagner (Delikatesy), Tomasz Malinowski 3 (Ferruslex)

W pierwszej części tego meczu kibice obejrzeli zaledwie dwa gole. Worek z bramki rozwiązał się po przerwie, kiedy gra stała się bardziej otwarta. Trzy honorowe gole dla Ferruslexu zdobył Tomasz Malinowski, który od lat stanowi o sile ofensywnej zespołu z Kuropatnika. Delikatesy do pewnej wygranej poprowadził kapitan Bartłomiej Lipa. Doświadczony zawodnik zdobył pięć goli, a rywale nie mogli znaleźć sposobu, żeby go zatrzymać.

M&A Granit - Kwarcyt Jegłowa 8:9 (4:5)
Strzelcy: Martin Ratkun 4, Mateusz Stanik, Michał Swereda, Marek Robak, gol samobójczy (Granit), Grzegorz Iwanowicz 4, Tomasz Kozioł 2, Paweł Jasiński, Bartosz Zakrent (Kwarcyt)

To był zdecydowanie najbardziej wyrównany pojedynek minionej kolejki. Na parkiecie zmierzyły się dwie ekipy bez punktów na koncie. Gra toczyła się gol za gol i nikt nie odstawiał nogi. Nie brakowało twardej, boiskowej walki, która często przerywana była faulami. W drugiej połowie bramkarz Granitu Michał Głazowski za brutalny faul ukarany został czerwoną kartką. Kwarcyt po pierwszej połowie miał przewagę jednego gola i zdołał ją utrzymać do ostatniego gwizdka sędziego. Była to pierwsza wygrana klubu z Jegłowej w tegorocznej edycji. Po cztery gole zdobyli Martin Ratkun z Granitu oraz Grzegorz Iwanowicz z Kwarcytu.