Piłkarze Kwarcytu Jegłowa podczas przerwy
To była naprawdę emocjonująca kolejka I ligi piłki nożnej halowej organizowanej przez Strzelińskie Centrum-Sportowo Edukacyjne. Mecze tradycyjnie rozgrywane były w hali sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Strzelinie. W hicie kolejki Strzelec okazał się nieznacznie lepszy od Jubilera. Było to także starcie dwóch najlepszych snajperów ligi: Mariusza Denesa i Miłosza Bandury. Tym razem górą był zdobywca pięciu goli Supermario. Na czele pozostaje Green Install, a tabelę zamyka M&A Granit, który w sobotę odniósł swoje pierwsze zwycięstwo.

I liga piłki nożnej halowej SCS-E, kolejka 7. 28.01.2017r

Green Install – Ferruslex Kuropatnik 5:2 (1:2)
Strzelcy: Bartosz Korgul 2, Rafał Sukiennik 2, Krzysztof Rogan (Green Install), Tomasz Malinowski, Damian Kumaszka (Kuropatnik)
Lider odniósł kolejne zwycięstwo, ale tym razem gracze Green Install musieli się bardzo napracować. Ferruslex po pierwszej połowie prowadził niespodziewanie 2:1 po golach Tomasza Malinowskiego i Damiana Kumaszki. Druga część zakończyła się jednak zwycięstwem lidera 4:0. Po dwa gole zdobyli gracze Strzelinianki Rafał Sukiennik oraz Bartosz Korgul.

M&A Granit – LKS Brożec 7:6 (2:2)
Strzelcy: Marek Robak 4, Martin Ratkun, Wiktor Socki, Wojciech Muszyński (Granit), Łukasz Kendzierski 2, Kewin Mazur 2, Mateusz Kendzierski, Jakub Ciupak (Brożec)
Granit przełamał złą passę i odniósł pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji rozgrywek. M&A do zwycięstwa poprowadził skrzydłowy Strzelinianki Marek Robak, który zdobył aż cztery gole. Mecz był bardzo wyrównany, a jego losy ważyły się do ostatnich sekund. Młodzi piłkarze z Brożca ambitnie walczyli, o czym świadczy pierwsza połowa zakończona sprawiedliwym remisem 2:2.

Delikatesy u Lipy – Game Over 6:5 (3:1)
Strzelcy: Sławomir Źrebiec 2, Rafał Tymczyszyn 2, Kamil Kramarz, Miłosz Korzyński (Delikatesy), Artur Gierczak 2, Paweł Korpok, Wojciech Gruszecki, Wojciech Gawęda (Game Over)
Emocji nie brakowało także w starciu Delikatesów i Game Over. Obie ekipy od wielu lat występują w tych rozgrywkach i doskonale się znają. Tym razem nieznacznie lepsze okazały się Delikatesy. Sytuacja Game Over staje się coraz trudniejsza, ponieważ znajdują się tuż nad strefą spadkową z zaledwie jednym punktem przewagi nad M&A Granit.

Strzelec – FMS Jubiler Goldmax 8:7 (3:4)
Strzelcy: Mariusz Denes 5, Maciej Żygadło, Karol Tatara, Sylwester Sokalski (Strzelec), Miłosz Bandura 3, Damian Szydziak 2, Rafał Grzywniak, Bartek Grzywniak (Jubiler)
Hit kolejki nie zawiódł kibiców. W tym meczu było wszystko: piękne gole, zwroty akcji i emocje do ostatnich sekund. Ostatecznie lepsi okazali się doświadczeni gracze Strzelca, którzy na przerwę schodzili, przegrywając 3:4, by ostatecznie cieszyć się ze zwycięstwa 8:7. Było to także starcie dwóch najlepszych snajperów ligi: Mariusza Denesa ze Strzelca i Miłosza Bandury z Jubilera. W tym pojedynku także wygrało doświadczenie. Supermario zdobył aż pięć trafień, a jego rywal skompletował hat-tricka. Dwa gole dla pokonanych zdobył piłkarz Unii Bardo Damian Szydziak.

Kwarcyt Jegłowa – RS-Bruk 2:10 (1:5)
Strzelcy: Kamil Trudzik, Grzegorz Iwanowicz (Kwarcyt), Rafał Sikora 2, Damian Łada 2, Stanisław Sikora, Marcin Antkowiak, Kamil Antkowiak (RS-Bruk)
Losy meczu Kwarcytu z RS-Bruk rozstrzygnęły się już po pierwszej połowie. Zespół złożony głównie z graczy gminy Kondratowice na przerwę schodził, prowadząc 5:1, by ostatecznie wygrać efektownie 10:2. Gracze RS-Bruk byli bardzo skuteczni i raz po raz atakowali bramkę Tomasza Rucińskiego. W zwycięskiej drużynie wystąpił m.in. Maciej Wołodźko, który jesienią wywalczył Mistrzostwo Jesieni gr. VI klasy B z Koroną Pęcz.