Dziś, 6 stycznia, Kościół katolicki obchodzi uroczystość Objawiania Pańskiego, zwanego potocznie świętem Trzech Króli. Pełnia objawienia dokonuje się w osobie i działalności Jezusa Chrystusa. Jest On żywym objawieniem Boga.
Co roku w uroczystość Objawiania Pańskiego ulicami naszego powiatu przemierzały orszaki i przygotowywane były inscenizacje. Tradycyjnie, na czele pochodów szli aktorzy przebrani za Świętą Rodzinę i mędrców ze wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Przebierali się również uczestnicy marszu, zwłaszcza dzieci, a w pochodach prowadzone były niekiedy nawet zwierzęta. Niestety, w tym roku z powodu obostrzeń sanitarnych uroczystości miały charakter symboliczny. Dlatego dziś prezentujemy materiały wideo zrealizowane podczas święta Trzech Króli w ubiegłych latach w Strzelinie i Przewornie. Zapraszamy do oglądania.

Orszak Trzech Króli w Strzelinie, 6 stycznia 2018r.


Orszak Trzech Króli w Przewornie, 6 stycznia 2018r.


Orszak Trzech Króli w Strzelinie, 6 stycznia 2019r.


Orszak Trzech Króli w Przewornie, 6 stycznia 2019r.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.