(STRZELIN) W piątek, 13 maja, w godz. 10.00 – 13.00 WORD i Komenda Powiatowa Policji zademonstowała na strzelińskim rynku, za pomocą alkogogli i symulatora zderzeń, jak jeździ się pod wpływem alkoholu.

Alkogogle symulują obniżenie koncentracji, spowolnienie czasu reakcji, niemożność określenia kierunków, zniekształcenie widocznego obrazu, zmiany w ocenie odległości, podwójne widzenie. Jedne pokazywały świat po 2 piwach, a drugie o 3 więcej.  Symulator zderzeń jest to równia pochyła, po której stacza się platforma z fotelem samochodowym i z pasem bezpieczeństwa. Fotel z platformą rozpędza się do prędkości ok. 14 km/h, po czym następuje gwałtowne zahamowanie. Nawet przy tak małej prędkości symulator uświadamia, że przy uderzeniu, zanim zadziałają pasy, ciało oderwane jest od fotela, odczuwalne jest uderzenie, przeciążenie, szarpniecie i mocne trzymanie pasów. Osoba poddająca się próbie odczuwa mocne, lecz niegroźne szarpnięcie i zadziałanie pasów. Trzyma ona również 5-cio litrową butelką z wodą, która ma symulować dziecko nie przypięte do pasów a tylko trzymane w rękach pasażera.

 

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.