W piątek, 10 kwietnia, wyłączono czasowo z działania Oddział Pogotowia Ratunkowego w Strzelinie po tym, jak u lekarki i dwóch ratowników potwierdzono zakażenie koronawirusem. Cała załoga, około 25 osób, została poddana kwarantannie.
Zgodnie z procedurą w budynku Oddziału Pogotowia Ratunkowego w Strzelinie musiała być przeprowadzona dezynfekcja. W tym czasie do pacjentów z powiatu strzelińskiego były wysyłane karetki z Wrocławia. Jak informuje Michał Nowakowski, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Dolnośląskiego placówka musiała być zdezynfekowana, aby mogła na nowo działać. Dopiero po niej do obiektu wprowadzono jeden dwuosobowy zespół ratowników medycznych z Wrocławia. - Interwencje są również realizowane wyjazdowo z Pogotowia Ratunkowego z Wrocławia - dodaje rzecznik marszałka.

Komentarze   

Andrzej Sobótka Permalink1 +4 Andrzej Sobótka
Ok.poz
:-) szacunek dla pracowników poz.
2020-04-14 15:13 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.