Rondo na zbiegu ulic Wolności, Wrocławskiej i Oławskiej, mimo że nadal pozostaje w planach, od lat wzbudza wiele emocji. Koncepcja jego budowy zrodziła się w 2014 roku. Czy w najbliższych miesiącach lub latach inwestycję uda się zrealizować?
Za budowę ronda odpowiedzialna jest Dolnośląska Służba Dróg i Kolei. Ma ono bowiem powstać na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 395 i 396. – Był już wykonawca tej inwestycji, który miał wykonać rondo w formule „zaprojektuj-wybuduj” – informuje burmistrz, Dorota Pawnuk. – Umowa została jednak rozwiązana przez marszałka na etapie wykonania dokumentacji. Dokumentacja na budowę ronda jest więc przygotowana, a gmina partycypowała w kosztach opracowania – dodaje i zapewnia, że z tego powodu w imieniu gminy Strzelin wciąż lobbuje w sprawie budowy drugiego ronda. – Niedawno w Strzelinie był marszałek Tymoteusz Myrda. Inwestycja na ulicy Wolności została podzielona na dwa etapy. Jeżeli uda się zakończyć remont ulicy Wolności (zaplanowany od ronda przy drodze krajowej do wysokości sklepu Delikatesy Centrum – red.), to kolejnym etapem jest budowa ronda, o co oczywiście będziemy wnioskowali. Póki co mamy deklarację, że...
Wiecej w wydaniu papierowym.

Komentarze   

Prawidłowo Permalink2 0 Prawidłowo
Prawidłowo
Ooo! Zgorszenie! Nie moją polityczką jest owa Pawnuk i cała ta reszta.
Nowe osiedle, drogie jak diabli, zamiast mieszkania +? Nie widzą ile biednych ludzi na tym skorzystałoby? Ale w Strzelinie są sami bogaci...
Co z PKS Oława?
Co ze Slavią? Tylko wielkie i silne szkoły wspierają. A na małych co? Lepiej zaoszczędzić. Lepiej i bezpieczniej dla dzieci ze szkoły podstawowej, że się je pakuje do dużych szkół?
Taka z niej Platformerka, a reformy poprawić po swojemu nie umie.
Ten miniaturowy Strzelin coraz to gorzej wygląda z każdym dniem.
2020-09-15 00:51 Cytować Zgłoś administratorowi
Drogi Permalink1 +2 Drogi
Zróbcie remont
To skrzyżowanie jest tyle lat i niech pozostanie nadal . Niech zarząd dróg powiatowych weźmie się w końcu za drogi powiatowe w wioskach m.in Jaksin , droga w kierunku do Oławy przez Kończyce , o miejscowości Jelenin to chyba całkiem zapomnieli , dziura na dziurze , po gwałtownych ulewach droga zalana - trzeba jechać bardzo powoli bo się wpada w 15cm dziury , mało zawieszenia nie urwie .
2020-08-27 00:46 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.