W związku z trwającymi w strzelińskim urzędzie pracami nad projektem budżetu na 2022 rok, pytamy burmistrz Dorotę Pawnuk o to, co – jej zdaniem – musi się w nim znaleźć. – Z pewnością nie wyobrażam sobie przyszłorocznego budżetu bez funduszu sołeckiego, na który planujemy przeznaczyć kwotę 855.574,58 zł oraz funduszu osiedlowego w kwocie 150 tys. złotych – mówi szefowa gminy.
W przyszłorocznym budżecie znajdą się także pieniądze na remonty i przebudowy dróg gminnych, modernizację i dobudowę oświetlenia drogowego, inwestycje związane z infrastrukturą oświatową, gospodarką komunalną i ochroną środowiska, kulturą fizyczną i sportem, bezpieczeństwem publicznym, jak również kulturą. – W dalszym ciągu będziemy rozbudowywać istniejącą sieć wodociągową i kanalizacyjną na nowo powstających osiedlach mieszkaniowych. Jak co roku przeznaczymy środki m.in. na realizację programu opieki nad zabytkami oraz na konkurs „Ładna Fasada” – informuje burmistrz Pawnuk.

Lodowisko, świetlica i inwestycja w Piotrowicach
Czy można już mówić o konkretnych zadaniach, które zostaną zapisane w budżecie? – Na to jest jeszcze za wcześnie, ale jedno jest niezaprzeczalne. Potrzeb jest bardzo dużo i wszystkie inwestycje staramy się realizować z misją poprawy warunków życia naszych mieszkańców – przyznaje burmistrz.
–Doskonale zdajemy sobie również sprawę z dynamicznego wzrostu cen materiałów budowlanych, co z pewnością przełoży się na zwiększenie wartości wielu przedsięwzięć. Realizacja niektórych zadań może okazać się niemożliwa lub poważnie ograniczona, ponieważ wydatki bieżące i dochody nie będą się równoważyć. Na pewno będę chciała zaproponować Radzie Miejskiej Strzelina m.in. kompleksowe zagospodarowanie terenu dawnego lodowiska, remont dachu świetlicy wiejskiej w Białym Kościele, dalszą rozbudowę istniejącego systemu monitoringu oraz opracowanie dokumentacji technicznych, które umożliwią nam staranie się o środki zewnętrzne na adaptację budynku po byłym sklepie w Ludowie Polskim na świetlicę wiejską oraz zagospodarowanie zbiornika wodnego w Piotrowicach – wylicza nasza rozmówczyni.
Tekst ukazał się w nr 36 (1075) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.