Po wysłuchaniu informacji o możliwości zatrudnienia więźniów przedsiębiorcy zwiedzali zakład karny. Przewodnikiem był ppłk. Stanisław Furdykoń (drugi z prawej)
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Zatrudnianie skazanych przez lokalnych przedsiębiorców było tematem spotkania, jakie odbyło się w przedświąteczną środę w zakładzie karnym (ZK). Na zaproszenie ppłka Roberta Stasza, od 20 marca br. dyrektora ZK, odpowiedziało kilkudziesięciu przedsiębiorców.
Na spotkanie z dyrekcja, strzelińskiego więzienia przybyli przedstawiciele zakładów pracy zatrudniający skazanych i przedsiębiorcy zainteresowani ewentualnym zatrudnieniem więźniów. Zaproszonych gości przywitał ppłk Robert Stasz (z lewej), obok mjr Jan Rykieta
Mjr Jan Rykieta, zastępca dyrektora ZK, poinformował zebranych, że ok 350 skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w strzelińskim ZK pracuje. Z czego ok. 120 zatrudnionych jest poza terenem więzienia. Największa grupa skazanych, czyli ponad 50 osób, zatrudnionych jest przez Pocztę Polską we Wrocławiu. W powiecie strzelińskim więźniowie pracują m. in. w strzelińskim szpitalu (SCM), Stowarzyszeniu św. Celestyna w Mikoszowie, strzelińskich kamieniołomach i firmach budowlanych.
Multimedialną prezentację ministerialnego programu „Praca dla więźnia” poprzedziła dyskusja i seria pytań, na które odpowiadali wymienieni już dyrektorzy ZK oraz ppłk Stanisław Furdykoń.Przedsiębiorcy na spotkaniu z dyrekcją strzelińskiego więzienia
Na zakończenie spotkania organizatorzy zaprosili przedsiębiorców do zwiedzenia zakładu karnego. Wycieczka trwała prawie godzinę. W tym czasie można było zobaczyć cele, w których przebywają osadzeni, a także pomieszczenia przygotowywane z myślą o zatrudnieniu skazanych w obrębie murów więziennych. Było to już trzecie spotkanie dyrekcji Zakładu Karnego w Strzelinie z przedsiębiorcami. I jak zapowiedział ppłk Robert Stasz, na pewno nie ostatnie.Komentarze   

spajker Permalink5 +5 spajker
RE: Zainteresowani więźniami
Cytuję ANTEK BRZYTWA Z ZK:
SPAJKER ZA CO GAROWAŁEŚ ZA KURY CZY KACZKI

ja nie garowałem.ja kiwałem.za niewinność.
2017-05-06 10:56 Cytować Zgłoś administratorowi
ANTEK BRZYTWA Z ZK Permalink4 -1 ANTEK BRZYTWA Z ZK
RE: Zainteresowani więźniami
SPAJKER ZA CO GAROWAŁEŚ ZA KURY CZY KACZKI
2017-05-05 23:44 Cytować Zgłoś administratorowi
Pracownik Permalink3 +10 Pracownik
RE: Zainteresowani więźniami
Też mi kara. Cały czas widzę jak więźniowie chodzą po Strzelinie, chodzą na lody do drania. Większość z nich to złodzieje i inne szumowiny, które swoją karę powinni odbywać, ale w dole kamieniolomow pod lupą strażników. Patrząc że mamy jeden z największych kamieniolomow to powinni tam tyrac w zamian za kostke granitowa, która powinny być wyłożone uliczki w Strzelinie.
2017-05-05 18:45 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink2 +8 spajker.
RE: Zainteresowani więźniami
biznes.onet.pl/.../sk7yvv
2017-05-05 16:51 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink1 +12 spajker
RE: Zainteresowani więźniami
po więźniów ustawia się kolejka jak po mięso w prl. 120 zatrudnionych na poczcie? to już wiem dlaczego od roku żadnej przesyłki ani nawet awiza nie dostałem. więźniów niech zatrudni jakiś urząd, policja, wojsko, dolina krzemowa i ministerstwo sprawiedliwości. dzisiaj pracownik to nie dwie ręce od marca do maja , to ktoś kto musi oddać swój życiorys firmie, ,który musi się dokształcać,identyfikować z firmą i nawet mówić grypsem firmowym ( korpogadka). no niech ktoś zatrudni wytatuowaną grypserę w pasażu grunwaldzkim - w świątyni luksusu. no niech ktoś odda swoje zdrowie w ręce grypsery w szpitalu, no niech ktoś odda samochód do naprawy grypserze. niech grypserę zatrudni sąd,który ich skazał na więzienie. do pracy nie nadają się ani więźniowie ani urzędnicy wymyślający zajęcia dla grypsery. praca ma być wykonana w obrębie zakładu karnego? ul wolności wymaga zerwania i wywózki 50cm starego asfaltu. jak to zrobić jeżeli ta prosta i potrzebna praca ma być wykonana nie na ul wolności a nie w celi? pomysły pułkowników są tyle warte ile pomysły marii antoniny.
2017-05-05 14:13 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz