Podczas serii pytań do wójta na ostatniej sesji rady, poruszono wiele istotnych spraw. Tematyka była rozmaita. Od helikoptera, aż po chodniki i lampy. Jak poradził sobie włodarz?

Najważniejszą decyzją, która zapadła w trakcie ostatniej sesji Rady Gminy Przeworno, było uchwalenie budżetu na rok 2021. Obrady odbyły się 29 grudnia zeszłego roku. Radni mogli zadawać pytania wójtowi w ramach spraw różnych.
Radna Bożena Borkowska zapytała czy wiadomo już coś odnośnie remontu odcinka drogi z Rożnowa do Królewca. Wójt Andrzej Łuczak odpowiedział, że urząd czeka na rozstrzygnięcie naboru wniosków. Potem radna Sylwia Bujak-Porębska zaproponowała, aby przed urzędem postawić pojemnik w kształcie serca na nakrętki. Pomysł ten zasugerowało jej kilku mieszkańców Przeworna. Szef gminy odparł, iż sam zbiera nakrętki i, że takie serce już wkrótce będzie postawione.

Tekst ukazał się w 2 (1041) wydaniu "Słowa Regionu". Cały tekst przeczytasz tu lub tutaj

Komentarze   

Poo Permalink4 +3 Poo
RE: Przed urzędem gminy stanie pojemnik w kształcie serca...
Cytuję Janusz:
Jacy radni taka gmina, jaka gmina takie inwestycje - nic dodać ...

Jaki wójt takie inwestycje
2021-02-05 21:59 Cytować Zgłoś administratorowi
Janusz Permalink3 -1 Janusz
radni
Jacy radni taka gmina, jaka gmina takie inwestycje - nic dodać ...
2021-02-04 21:16 Cytować Zgłoś administratorowi
Etta Permalink2 -1 Etta
Słowo Regionu - Przed urzędem gminy stanie pojemnik w kształcie serca...
My relatives always say that I am wasting my time Read This
Post Here
at net, except I know I am getting familiarity everyday by reading thes good articles.
2021-02-04 12:05 Cytować Zgłoś administratorowi
nikt Permalink1 -1 nikt
RE: Przed urzędem gminy stanie pojemnik w kształcie serca...
Pomnik? Z całym szacunkiem dla akcji zbierania nakrętek, jako frakcji "droższego plastyku" którego sprzedaż w skali kraju daje wymierne środki na zasilanie szczytnych i potrzebnych akcji charytatywnych , ale czy słowo pomnik jest aby odpowiednie? Kontener, pojemnik i wiele , wiele innych...... ale pomnik? Choć z drugiej strony, jakby brać pod uwagę kontekst miejsca ? Wieża na Gromniku to wszak pomnik paru ludzkich cech. Podobnie z jeziorem bez wody. To też niewątpliwie swojego rodzaju pomnik. Informacja turystyczna w Romanowie i kilka innych "spektakularnych" inwestycji w tej gminie na miano pomnika również niewątpliwie zasługuje. Ale kosz na nakrętki? No nie wiem.
2021-02-04 05:05 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.