Burmistrz Dorota Pawnuk otrzymała od radnych i kierowników gminnych jednostek oraz spółek gratulacje i kwiaty w związku z udzielonym absolutorium i wotum zaufania. Fot. UMiG Strzelin

„Choćby nie wiadomo ile jeszcze pytań w tej sprawie zadano, kwota się na szczęście nie zmieni i żadnych ukrytych kosztów w tym temacie nie ma i nie będzie” – mówiła burmistrz Dorota Pawnuk, nawiązując do pisemnego zapytania radnych Prawa i Sprawiedliwości w sprawie kosztów odbudowy strzelińskiego ratusza. 

We wtorek, 28 maja, odbyła się absolutoryjna sesja Rady Miejskiej Strzelina. Na wstępie komunikaty przedstawił przewodniczący Ireneusz Szałajko, który poinformował, że klub radnych Prawa i Sprawiedliwości złożył zapytanie, dotyczące kosztów odbudowy strzelińskiego ratusza. Podczas posiedzenia burmistrz Dorota Pawnuk przedstawiła także obszerne sprawozdanie ze swojej działalności pomiędzy sesjami. Mówiła o podpisaniu umowy na wykonanie dokumentacji do budowy łącznika dróg wojewódzkich 395 i 396. – Zadanie jest wspólnie finansowane z Urzędem Marszałkowskim. Jest to projekt na bardzo ważny odcinek planowanej obwodnicy Strzelina. Mamy wyłonionego wykonawcę, jest podpisana umowa. Firma z Warszawy ma to zadanie zrealizować do końca tego roku – mówiła szefowa gminy.

Planowany remont ul. Oławskiej w Strzelinie obejmie także remont chodników i jezdni aż do Chociwela

Planowana jest także przebudowa kotłowni w Szkole Podstawowej nr 5 w Strzelinie. Strzeliński urząd złożył wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu o dofinansowanie tego zadania i udzielenie pożyczki. – Powoli odchodzi się od dotacji na kotły gazowe, a tu przechodzimy z kotła na lepszy, bardziej oszczędny, ale również zasilany gazem, więc będzie dalej ogrzewanie gazowe. Stary kocioł musimy wymienić. Będę o tym rozmawiała z prezesem WFOŚiGW – zapewniła burmistrz Pawnuk.

Burmistrz Dorota Pawnuk poinformowała także, że gmina Strzelin otrzymała prawie 3,3 mln zł dofinansowania na kompleksową termomodernizację Szkoły Podstawowej w Kuropatniku. Mówiła także o tym, że prezes strzelińskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Strzelinie uczestniczy w spotkaniach z przedstawicielami DSDiK. – Ta jednostka przygotowuje się poważnie do remontu ul. Oławskiej i przy tej okazji ZWiK znowu zostaje zmuszony do kolejnej inwestycji. Wykorzystując to, że są te remonty wymienimy sieć wodociągową. Już niebawem będzie ogłoszony przetarg na bardzo duży remont ul. Oławskiej. Obejmuje również remont chodników i jezdni aż do Chociwela – podkreśliła burmistrz Dorota Pawnuk.

Cały artykuł zamieściliśmy w 22 (1210) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
no to po ile taki ratusz? jak dobra cena to sam sobie taki ratusz kupię. zawsze kiedy tankuje samochód to dostaję bólu hemoroidów bo wiem że w cenie paliwa 80% to podatki, które służą do ich roztrwonienia na pałace dla komunistycznej albo judaistycznej dynastii. taki ratusz w strzelinie taki pałac kultury w warszawie taki pomnik smoleński taki pałac saski to są pomniki komunistycznej i żydowskiej dominacji i viagra dla zakompleksionyc h umysłów pomysłodawców.
2

Przeczytaj również