Być może już niebawem strzelińscy urzędnicy na czele z burmistrz Dorotą Pawnuk staną przed trudnym dylematem: podnieść wysokość tzw. opłaty śmieciowej dla mieszkańców czy znaleźć kilkaset tysięcy złotych w budżecie na „załatanie dziury” w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi.
Kilka tygodni temu pisaliśmy, że odpady komunalne z gminy Strzelin nie będą już przyjmowane przez Zakład Gospodarowania Odpadami Gać. Problem dotyczy nie tylko gminy Strzelin, ale także kilku innych gmin spoza związku Ślęza-Oława, w tym między innymi gminy Wiązów. Przypomnijmy, że ZGO Gać otrzymał odmowną decyzję od Marszałka Województwa Dolnośląskiego w sprawie podniesienia rzędnej kwatery składowiska, czyli de facto w sprawie jego rozszerzenia. W praktyce oznacza to, najprościej mówiąc, że śmieci się na tym składowisku już nie mieszczą.
Tekst ukazał się w nr 5 (1093) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

spajker. Permalink5 +2 spajker.
RE: Nie wiemy, jakie będą ceny, ale możemy się spodziewać, że dużo wyższe…
Cytuję Ziębice:
Jak młodzież chce zobaczyć jak wyglądał PRL, to tam jest tego przykład pod każdym względem.

w prl nie było porządnych plastikowych pojemników. były blaszane przerdzewiałe i cieknące smrodliwą cieczą bo worki na śmieci były wówczas nieznane i sypało się śmieci luzem z wiaderka niesegregowane. niewidomy trafiał do śmietnika na węch. w prl nie było też nurków śmietnikowych bo w śmietnikach nie było niczego interesującego. w prl papier toaletowy był niedostępny , mydło limitowane 1 kostka na mc to w śmietnikach był tylko popiół z pieca i stłuczone szkło. słoik po musztardzie tzw musztardówka robiła w prl za szklankę.
2022-02-13 09:08 Cytować Zgłoś administratorowi
Olek Permalink4 +7 Olek
Worki
Od kilku miesięcy jest problem z workami do segregacji odpadów, od kilku miesięcy panie w urzędzie mówią że trzeba czekać. Ludzie sami worki kupują i segregują odpady, czyli dopłacają komuś do interesu. Ludzie już sporo płacą za śmieci, i jeśli te cwaniaki będą nadal kombinować, to pod urzędem te worki zostaną wywalone a oni na taczkach wyjadą.
2022-02-10 16:00 Cytować Zgłoś administratorowi
Ziębice Permalink3 +3 Ziębice
RE: Nie wiemy, jakie będą ceny, ale możemy się spodziewać, że dużo wyższe…
Jak młodzież chce zobaczyć jak wyglądał PRL, to tam jest tego przykład pod każdym względem.
2022-02-10 14:19 Cytować Zgłoś administratorowi
Niezadowolony Permalink2 +5 Niezadowolony
RE: Nie wiemy, jakie będą ceny, ale możemy się spodziewać, że dużo wyższe…
Proponuję przyjrzeć się jakości obslugi firmy Komus. Panowie robią wielki balagan przy odbiorze odpadow. Nie umieszczają kontenerow na właściwych miejscach, przez to czasami nie ma jak wejść do pomiszczenua, aby wyrzucić śmieci , to co wypadnie z kontenera, nie zostaje uprzątnięte. W lecie kubly nie sa dezynfekowane i pelno w nich bialych robali. Sprawa by a zglaszana wielokrotnie. Pani przyjmujaca skargi jest arogancka, nic ze sprawą nie robi.
2022-02-10 13:37 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +4 spajker.
RE: Nie wiemy, jakie będą ceny, ale możemy się spodziewać, że dużo wyższe…
śmieci się kompaktuje czyli ściska tak że z 1go metra sześćiennego zostaje mała kostka. tak powinno robić składowisko śmieci. maszyna i usługa ściskania czyli kompaktowania oraz wiedza w tym zakresie jest w obornikach śląskich ul rycerska 12.
2022-02-10 08:51 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.