Masz mieszkanie i planujesz wymianę ogrzewania i małą termomodernizację? Niebawem będziesz mógł przeprowadzić taki remont z dofinansowaniem. Na czym dokładnie polega program „Ciepłe Mieszkanie”, kto może wziąć w nim udział i jakie wsparcie można uzyskać?
Gmina Strzelin otrzyma 4,5 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na wypłatę dofinansowania do wymiany ogrzewania i drobnej termomodernizacji, tj. wymianę okien i drzwi, w lokalach mieszkalnych w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie”. – Nasz wniosek o dofinansowanie został pozytywnie rozpatrzony i oczekujemy na informację, dotyczącą podpisania umowy z Funduszem – wyjaśnia burmistrz Dorota Pawnuk. – Dopiero po jej podpisaniu będziemy mogli rozpocząć realizację programu, który ma na celu działania na rzecz wymiany nieekologicznych źródeł ciepła i poprawy efektywności energetycznej, m.in. poprzez obniżenie strat ciepła. W ramach programu „Ciepłe Mieszkanie” uprawnieni właściciele lokali w budynkach wielorodzinnych będą mogli uzyskać dofinansowanie do wymiany kotłów, systemów ogrzewania, okien i drzwi w swoich mieszkaniach – dodaje nasza rozmówczyni.
Na ten temat pisaliśmy w 44 (1132) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.