W dzisiejszym, 45. (1133) numerze Słowa piszemy nie tylko o militarnym odkryciu rolnika i akcji saperów, ale także o tym, że gminy czekają na chętnych na tani węgiel.

Dziś przeczytasz:
• Relacje z obchodów Święta Niepodległości.
• O problemach z rejestracją w strzelińskiej przychodni.
• O sporach wokół służby zdrowia w Przewornie?
• O zabiegach gminy Strzelin o budowę nowego ronda, montaż świateł i wyprostowanie feralnych zakrętów pod Ludowem.
• O planach remontu boiska szkolnego w Wiązowie.
• Wywiad z nowym dolnośląskim duszpasterzem młodzieży, pochodzącym ze Strzelina.
• O podwyżkach w starostwie.
• O postępach i problemach przy budowie najważniejszych dróg w województwie z punktu widzenia naszych kierowców.
• Ponadto: sport, kilkaset ogłoszeń drobnych i program TV
Byłeś świadkiem ciekawych wydarzeń? Masz interesujący temat, film lub zdjęcie? Czekamy na sygnał od Ciebie - bądź z nami w kontakcie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze   

spajker. Permalink1 +2 spajker.
RE: Poniemiecki arsenał, tak wielki, że zaskoczył nawet saperów
arsenał tak wielki że zaskoczył saperów. i dobrze. gorzejbyłoby gdyby ten arsenał wybuchł w miejscu przeznaczenia.
czytałem kiedys książke o wojnie morskiej czyli o pojedynku okrętów niemieckich i angielskich. było tam zdjęcie angielskiego statu, który miał w prawej burcie tak z 80 dziuru czyli 80 trafień. pociski przebiły burty ale nie wybuchły. autor ksażki nazwiskiem piętek w krótkim zdaniu wyjaśnił sytuacje. amunicja była produkowana w chinach. książka z lat 70 tych, tytuł morze w ogniu, wtedy jeszcze nie było idiomu chińszczyzna no ale chińska jakość była już w latach 40tych.
niemieckie skąpstwo też istniało już w latach 40tych. gdyby strzelali niemiecka amunicją to zatopili by angielską flotę 20cia razy.
to zawsze miło znależć niewybuchy. gorzej jest znaleźć skuttki wybuchów. w lasach i w stawach w okolicach jelca-laskowic są całe stawy , w których utopiono tony niemieckiej amunicji a narzekają na to okolicxzi mieszkańcy, którzy do stawu w lecie wejść nie mogą. z bałtykiem podobnie. bałtyk to arsenał broni chemicznej z odroczona data zapłonu/wycieku. inwestuj w apartamenty nad bałtykiem.
2022-11-16 14:12 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.