Łucznicy z sekcji Granit przy Strzelińskim Centrum Sportowo-Edukacyjnym w Legnicy wzięli udział w historycznych, I Mistrzostwach Polski w Łukach Gołych (Barebow). Są to łuki, które nie posiadają stabilizatorów i celownika.
Strzelin reprezentowali, Łukasz Cisek, Krzysztof Wójcik, Zenon Smolak i Patryk Chamuczyński. W pierwszym dniu zawodów odbyły się kwalifikacje, w których znakomity rezultat osiągnął trener sekcji Granit Łukasz Cisek. Szkoleniowiec wystrzelał drugą lokatę.Dodatkowo Zenon Smolak był 18., Krzysztof Wójcik znalazł się na 19., lokacie, a Patryk Chamuczyński był 21. Po zliczeniu punktów trzech najlepszych zawodników Granit drużynowo został sklasyfikowany na piątej lokacie. Łucznicy ze Strzelina rywalizowali w Mistrzostwach Polski
- Przed półfinałem trafiliśmy na zespół Marymontu Warszawa. Jak się później okazało, rywale zostali wicemistrzami Polski, a w ich składzie znalazł się zwycięzca klasyfikacji indywidualnej oraz brązowa medalistka. My jednak tanio skóry nie sprzedaliśmy. Udało nam się wygrać nawet jednego seta, ale rywalizację zakończyliśmy krok od podium – mówił trener i zawodnik Granitu Strzelin Łukasz Cisek.
Tekst ukazał się w 36 (1025) wydaniu "Słowa Regionu". Cały wywiad przeczytasz tu lub tutaj.
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.