Niebawem odbędzie się Twoja sprawa rozwodowa? Zależy Ci na tym, aby jak najlepiej się przygotować, ponieważ postępowanie sądowe jest dla Ciebie bardzo stresujące? Koniecznie sprawdź, o co może zapytać sąd na sprawie rozwodowej!


Pytania sędziego na sprawie rozwodowej – warto się przygotować
 
Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że dobre przygotowanie to połowa sukcesu. Nie inaczej jest w przypadku sprawy rozwodowej. Właśnie dlatego wiele osób planujących rozwód decyduje się na skorzystanie z pomocy prawnika.
 
Doświadczony prawnik dokładnie przeanalizuje całą Twoją sytuację i pozew rozwodowy. Na tej podstawie będzie w stanie określić, o co może zapytać sąd na sprawie rozwodowej. W ten prosty sposób zyskasz wiedzę na temat tego, jakie pytania mogą się pojawić i odpowiednio wcześnie zastanowisz się nad tym, w jaki sposób możesz odpowiedzieć. Warto zawczasu przygotować odpowiedzi na pytania dotyczące tego, dlaczego para zdecydowała się na rozwód oraz tego, czy jest jakakolwiek szansa na uratowanie związku.
 
To nie wszystko. Korzystając z pomocy prawnika, zyskasz naprawdę istotnego sojusznika na sali sądowej. Nie tylko zadba on o Twoje interesy, ale też odpowiednio szybko zareaguje, kiedy tylko druga strona zechce zastosować różnego typu nieuczciwe zagrywki. Taka pomoc może okazać się naprawdę cenna!

Dowiedz się, o co pyta sąd na rozprawie rozwodowej
 
To, o co pyta sąd na rozprawie rozwodowej, zależy od wielu czynników. Kluczowe znaczenie ma to, czy jest to rozwód z orzekaniem o winie, czy może rozwód za porozumieniem stron. Na ogół rozwód bez orzekania o winie przebiega sprawniej – między innymi dlatego, że sąd nie rozpatruje tego, kto dokładnie ponosi winę za rozpad związku. Bardzo często zdarza się, że już jedna rozprawa wystarczy, aby sąd podjął decyzję o rozwodzie.
 
Nieco inaczej wygląda to w przypadku rozwodu z orzekaniem o winie. Tutaj koniecznie jest przedstawienie materiału dowodowego, który jednoznacznie wskazywałby na winę jednego z małżonków. W zależności od tego, jaka jest przyczyna rozwodu, mogą pojawić się pytania o przemoc, o zdradę, nadużycia finansowe czy o inne wydarzenia, które doprowadziły do rozpadu związku.
 
Oczywiście podczas sprawy rozwodowej pojawią się także pytania formalne. Mogą one dotyczyć daty zawarcia związku małżeńskiego, wspólnoty majątkowej oraz tego, czy para posiada małoletnie dzieci.
 
Sprawdź, na co musisz się przygotować przed rozprawą rozwodową: https://kancelaria-temida.com/rozwody/

Rozwód Gdańsk – postaw na profesjonalne wsparcie prawne
 
Planujesz rozwód w Gdańsku? A może termin Twojej rozprawy został już wyznaczony? Koniecznie postaw na profesjonalną pomoc prawnika. Im lepiej przygotujesz się do całego postępowania, tym mniej będzie ono stresujące. To jeden z podstawowych powodów, dla których warto skorzystać z pomocy prawnika. Obecność osoby, które jest po Twojej stronie i która zadba o Twoje interesy, może być nieoceniona – szczególnie na sali sądowej.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Cześ
RE: O co pyta sąd na sprawie rozwodowej?
Jest rozwiązanie! Żeby nie było rozwodów wystarczy zabronić ślubów! 8)
0
Gravatar
spajker.
RE: O co pyta sąd na sprawie rozwodowej?
kobieta leży na porodówce krótko przed rozwiązaniem.na korytarzu mąż siedzi na drewnianej ławce i przebiera nogami z niecierpliwości .wtem na sali porodowej rozlega się krzyk dziecka.mąż nie wytrzymuje i wpada na salę porodową i pyta. no i co ? chłopiec czy dzziewczynka? do kogo jest podobne?kobieta na to. nie znasz.... nie znasz..............
0
Gravatar
TruckdriverDST
RE: O co pyta sąd na sprawie rozwodowej?
Zacytuję jednego miłego sołtysa z okolic... Nieważne kto z kim śpi,ważne żeby dzieci były zdrowe. Po co zaraz się rozwodzić.
0

Przeczytaj także