Oczekiwania związane z przejęciem „strzelińskiego szpitala” przez USK były duże. W oczach części mieszkańców jest źle, a może być jeszcze gorzej.
W trakcie kilku ostatnich sesji rady powiatu w części poświęconej zadawaniu pytań lub składaniu oświadczeń wraca jeden temat. Radny Zbigniew Michułka przypomina, że SCM spółka z o.o w upadłości nie ma statutowych organów. W opinii radnego powołanie zarządu, lub jedynie prezesa zarządu spółki, ułatwiłoby zarządowi powiatu i radnym dostęp do wiedzy o aktualnej sytuacji wokół byłego szpitala w Strzelinie. Propozycje te pojawiają się w kontekście podziału środków ze sprzedaży masy upadłościowej byłego SCM, a także działań USK w lokalizacji Strzelin. Dodajmy jeszcze, że losem lecznictwa zamkniętego w naszym powiecie interesują się mieszkańcy, społecznicy związani ze służbą zdrowia, a także samorządowcy z gmin tworzących powiat.

Zwróciliśmy się do Anny Horodyskiej, starosty strzelińskiej, z jednym pytaniem: co Pani, zarząd powiatu, chcielibyście powiedzieć w toczącej się dyskusji o przeszłości i przyszłości szpitala?
- Na początek chciałabym, żeby Czytelnicy „Słowa Regionu” usłyszeli jasny i rzetelny przekaz – powiedziała starosta. - Po pierwsze nie było „sprzedaży szpitala”. Wyznaczony przez sąd syndyk przygotował i przeprowadził sprzedaż masy upadłościowej po SCM sp. z o.o. w upadłości. I po drugie ani powiat, ani zarząd powiatu, ani starosta nie były stroną tej transakcji. Jako udziałowiec spółki będziemy uczestniczyć w podziale kwoty uzyskanej ze sprzedaży masy upadłościowej. W tej sprawie decydujący głos będzie należał do sądu – wyjaśniła nasza rozmówczyni.
Przypomnijmy, że złożenie przez ówczesną prezes SCM sp. z o.o. wniosku do sądu o ogłoszenie upadłości skutkowało wyznaczeniem przez sąd syndyka. Natomiast rezygnacja prezes spółki z funkcji spowodowało wyznaczenie przez sąd w to miejsce komisarza.
Tekst ukazał się w nr 43 (1082) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.