Od wielu lat jesteście Państwo obserwatorami batalii o strzeliński szpital. Lokalna gazeta „Słowo Regionu Strzelińskiego” poświęciła sporo miejsca na swoich stronach opisując trudną sytuację, najpierw powiatowej spółki SCM, a potem politykę nowego właściciela USK znacznie ograniczającą usługi zdrowotne w strzelińskiej lokalizacji.
W momencie zakupu szpitala przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny, byliśmy zapewniani, także przez lokalnych polityków, że jakość usług świadczonych w strzelińskim szpitalu znacząco wzrośnie, poprawi się nasze bezpieczeństwo zdrowotne, a Strzelin stanie się miasteczkiem akademickim.
Chociaż prowadzenie szpitala jest zadaniem ponadgminnym, które powinno być realizowane przez powiat, zawsze aktywnie uczestniczyłam w spotkaniach dotyczących poszukiwania najlepszych dla mieszkańców rozwiązań. Niestety, minęło dużo czasu, a nowy właściciel, bez żadnej natychmiastowej reakcji władz powiatu, już na samym początku działalności zlikwidował oddział chirurgiczny i pediatryczny. Mimo społecznych protestów zamknięto porodówkę i neonatologię, a władze USK już nie ukrywają, że prowadzenie szpitala w strzelińskiej lokalizacji nie jest priorytetem w ich działalności.
Ostatnie wydarzenia, problemy pacjentów powiatu strzelińskiego z przyjęciami do szpitala w Oławie, brak pomocy i zabezpieczenia medycznego w pilnych sprawach sprawiają, że to ostatni moment, aby podjąć pilne działania i konkretne decyzje. Dość już bezproduktywnych spotkań, z których nic nie wynika, oprócz zdjęć na profilu społecznościowym i artykułów w gazecie. Od samego początku twierdziłam, że tylko odpowiedzialny samorząd realizując swoją misję i zadania własne, jest w stanie prowadzić szpital w Strzelinie.
Władze gminy Strzelin zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców zawsze stawiały na pierwszym miejscu. Świadczą o tym liczne gminne programy zdrowotne, inwestycje w strzelińskiej przychodni przy ulicy Mickiewicza, a także finansowe i rzeczowe wsparcie dla szpitala.
Dlatego, po spotkaniu z Panem Dyrektorem USK, które odbyło się w ubiegły piątek, zaproponuję Radzie Miejskiej Strzelina podjęcie uchwały intencyjnej dotyczącej złożenia wniosku do obecnego właściciela strzelińskiego szpitala o nieodpłatne przejęcie części przedsiębiorstwa przez spółkę samorządową. Pan Dyrektor USK jest otwarty na takie rozwiązanie. Potrzebne są do tego zgody odpowiednich organów, a także cesja kontraktu z NFZ.
W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, wzięlibyśmy na siebie bardzo duże zadanie i odpowiedzialność. Dlatego zaproszenie do wspólnego projektu władz Powiatu Strzelińskiego jest otwarte. Jednak decyzje należy podejmować bardzo szybko, bo liczy się w chwili obecnej każdy dzień.
Będę zabiegać o przychylność i wsparcie ze strony władz administracji rządowej i głęboko wierzę, że nie zostaniemy pozostawieni sami z tym wyzwaniem.
Oczywiście musimy sobie zdawać sprawę z tego, że w chwili obecnej nie jest możliwy powrót do czterooddziałowego szpitala, jakim był przed upadłością. Obecnie najważniejsze jest, aby w Strzelinie była dobrze funkcjonująca placówka, gdzie każdy, kto wymaga pomocy w trybie pilnym, był odpowiednio zaopatrzony i zabezpieczony.
Wiem, że należy również włożyć sporo pracy w odzyskanie zaufania pacjentów.
W większości spotkań dotyczących działalności strzelińskiego szpitala uczestniczy dyrektor PZLA, Norbert Raba. Opierając się na jego wiedzy i doświadczeniu, jestem przekonana, że warto podjąć próbę odzyskania szpitala i prowadzenia go przez samorządową spółkę gminną lub powiatowo-gminną.
Dorota Pawnuk
Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: Szanowni Mieszkańcy Gminy Strzelin i Powiatu Strzelińskiego
Mieszkaniec powiedziała :
spajker. powiedziała :
Mieszkaniec powiedziała :
Gdyby ilość złych emocji zamienić na rzeczowa prospoleczna debatę, moglibyśmy wiele dobrego osiągnąć. Zachęcam.
złe emocje to reakcja zaplutych karłów reakcji. te emocjonalne karły powinny cieszyć sie z losów szpitala i wyrażać emocje pozytywne. no ale co zrobisz. prospołeczna debata to cos innego niż zarządzanie firmą. prospołecznie to ja moge opowiadać o tym że chcę aby byo dobrze i że będę walczył o to aby było dobrze. no nie wiem tylko z kim mam walczyć bo każdy mówi o tym że chce aby było dobrze. moglibyśmy wiele osiągnać może pisac osoba, która ma interes finansowy w ekshumacji zwłok szpitala. profesor raba osinie 200 000 zeta rocznej pensji prezesa, jego znajomi podwładni trzy razy tyle a ja mogę osiągnać orgazm widząc kolejną hiene żywiącą sie padlina szpitala. to było tak prospołecznie. jak za sterami tira zasiądzie społecznik zamiast profikierowcy to efekt będzie antyspołeczny i groźny.
Co Pan/ Pani Spajker chce osiągnąć? Po co zabiera głos?
zabieram głos w tym samym celu co mieszkaniec. chcę osiągnąć wzwód umysłowy włodarzy, którzy niczym murgrabia z janosika co chwila mają doskonały plan jak pokonać tych zbójników i co chwila ponoszą porażkę w starciu z rzeczywistością .

0
Gravatar
Mieszkaniec
RE: Szanowni Mieszkańcy Gminy Strzelin i Powiatu Strzelińskiego
spajker. powiedziała :
Mieszkaniec powiedziała :
Gdyby ilość złych emocji zamienić na rzeczowa prospoleczna debatę, moglibyśmy wiele dobrego osiągnąć. Zachęcam.
złe emocje to reakcja zaplutych karłów reakcji. te emocjonalne karły powinny cieszyć sie z losów szpitala i wyrażać emocje pozytywne. no ale co zrobisz. prospołeczna debata to cos innego niż zarządzanie firmą. prospołecznie to ja moge opowiadać o tym że chcę aby byo dobrze i że będę walczył o to aby było dobrze. no nie wiem tylko z kim mam walczyć bo każdy mówi o tym że chce aby było dobrze. moglibyśmy wiele osiągnać może pisac osoba, która ma interes finansowy w ekshumacji zwłok szpitala. profesor raba osinie 200 000 zeta rocznej pensji prezesa, jego znajomi podwładni trzy razy tyle a ja mogę osiągnać orgazm widząc kolejną hiene żywiącą sie padlina szpitala. to było tak prospołecznie. jak za sterami tira zasiądzie społecznik zamiast profikierowcy to efekt będzie antyspołeczny i groźny.
Co Pan/ Pani Spajker chce osiągnąć? Po co zabiera głos?

0
Gravatar
spajker.
RE: Szanowni Mieszkańcy Gminy Strzelin i Powiatu Strzelińskiego
Mieszkaniec powiedziała :
Gdyby ilość złych emocji zamienić na rzeczowa prospoleczna debatę, moglibyśmy wiele dobrego osiągnąć. Zachęcam.
złe emocje to reakcja zaplutych karłów reakcji. te emocjonalne karły powinny cieszyć sie z losów szpitala i wyrażać emocje pozytywne. no ale co zrobisz. prospołeczna debata to cos innego niż zarządzanie firmą. prospołecznie to ja moge opowiadać o tym że chcę aby byo dobrze i że będę walczył o to aby było dobrze. no nie wiem tylko z kim mam walczyć bo każdy mówi o tym że chce aby było dobrze. moglibyśmy wiele osiągnać może pisac osoba, która ma interes finansowy w ekshumacji zwłok szpitala. profesor raba osinie 200 000 zeta rocznej pensji prezesa, jego znajomi podwładni trzy razy tyle a ja mogę osiągnać orgazm widząc kolejną hiene żywiącą sie padlina szpitala. to było tak prospołecznie. jak za sterami tira zasiądzie społecznik zamiast profikierowcy to efekt będzie antyspołeczny i groźny.

0
Gravatar
Mieszkaniec
Debata czy hejt?
Gdyby ilość złych emocji zamienić na rzeczowa prospoleczna debatę, moglibyśmy wiele dobrego osiągnąć. Zachęcam.
0
Gravatar
spajker.
RE: Szanowni Mieszkańcy Gminy Strzelin i Powiatu Strzelińskiego
Leon zawodowiec powiedziała :
Trzeba zadać sobie kilka pytań: Skąd będzie finansowanie i na jakim poziomie - biznesplan? Jaka będzie jakość świadczonych usług? Czy ten szpital będzie w stanie (lokalowym, sprzętowym, personelowym) świadczyć usługi medyczne na przyzwoitym poziomie? Jeśli jedna odpowiedź na te pytania będzie negatywna to nie warto walczyć o szpital, tylko dlatego, żeby można było babci przynieść zupkę bo blisko.
biznesplan jest taki. na stanowisku prezesa zatrudniamy profesora rabę, on zatrudnia znajomych. do tego jakiś fantasta każe zbudować sor i lotnisko, w pierwszym roku strata to 10 milionów, w drugim roku usk wywala najemcę czyli niepłacącą czynszu gminną spółkę ze swojego budynku. no później rada sołtysów, rozmowy z politykami, protesty pielęgniarek i tym podobne bicie piany i szukanie winnego. nikomu do głowy nie przyjdzie to że szpitalem od zawsze dowodzili amatorzy z nadania politycznego i towarzyskiego. usługi medyczne będą na niskim poziomie bo ludzi z kwalifikacjami i z entuzjazmem do pracy brak a poza tym im się pracować za kilka tysia nie opłaca. oni mają swoją godność i pracują za karę a nie na rzecz spółki i jej klientów.

0
Gravatar
Aga
Finasowanie
Czy do szpitala dołożą się gminy powiatu proporcjonalnie do liczby mieszkańców tak aby solidarnie finansować szpital? Czy to ma rozłożyć finanse gminy Strzelin a korzystać będą mieszkańcy całego powiatu? NFZ da usługi ale zapewne nie bedzie to wysoko wycenione bo jakość usług jest na niskim poziomie.
0
Gravatar
Leon zawodowiec
Pytania
Trzeba zadać sobie kilka pytań: Skąd będzie finansowanie i na jakim poziomie - biznesplan? Jaka będzie jakość świadczonych usług? Czy ten szpital będzie w stanie (lokalowym, sprzętowym, personelowym) świadczyć usługi medyczne na przyzwoitym poziomie? Jeśli jedna odpowiedź na te pytania będzie negatywna to nie warto walczyć o szpital, tylko dlatego, żeby można było babci przynieść zupkę bo blisko.
0
Gravatar
spajker.
RE: Szanowni Mieszkańcy Gminy Strzelin i Powiatu Strzelińskiego
Rezystans powiedziała :
A wiecie że szpital w Ostrzeszowie jest na skraju bankructwa? A wiecie kto tam prezesuje? Tak, to ta sama pani, ktora zabrała cały personel strzelińskiej ginekologi ze soba. Pytam dlaczego ta pani poszła likwidować kolejny szpital nie ponosząc żadnych konsekwencji? Za szpital oberwali wszyscy i powiat i gmina i lato z radiem i nawet drogowcy a kapitan tej tonącej łodzi uciekł na tratwie do kolejnej łodzi, ktora właśnie zaczyna tonąc. Żadnych wniosków, żadnych pytań, żadnych sankcji, poprostu jakby kobity nie było. Szpital padł wiec lece dalej doić.
ta pani i jej poprzednicy powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialnoś ci za zaniechanie zgłoszenia upadłości szpitala i za dalsze jego zadłużanie. organy ścigania mają obowiązek ją ścigać a ścigają rowerzystów. jak zabrała cały oddział ginekologii to odział ja j....bał. widać interes własny przedkłada nad interes spółki, która dała jej i jej klakierom wysokie pensje. na taką osobe muchozol dobrze działa.

0
Gravatar
spajker.
RE: Szanowni Mieszkańcy Gminy Strzelin i Powiatu Strzelińskiego
dyrektor PZLA, Norbert Raba. Opierając się na jego wiedzy i doświadczeniu, jestem przekonana, że warto podjąć próbę odzyskania szpitala i prowadzenia go przez samorządową spółkę gminną lub powiatowo-gminną.a już myślałem że to koniec nieszczęść szpitala. przecież ten misio ma już ciepłe posady budżetowe od lat. trzeba mu kupić szpital aby miał co rozwalać. samorządową spółka gminną była scm spzoo dowodzoną przez kolegę profesora raby. profesor raba założył już organizację pożytku publicznego o nazwie jakoś fundacja na rzecz wsparcia strzelińskiego szpitala. ktoś wie jakie sa rezultaty tej organizacji poza autopromocją profesora raby?pani burmistrz wyjaśniam że drętwa twarz pani starosty w obliczu katastrofy szpitala to nie obojętność ale skutek niedostatków inteligencji ogólnej i inteligencji emocjonalnej. narcyzi tak mają. wybrańcy profesora raby też.
0
Gravatar
Adam G,
nie ten
Rezystans powiedziała :
A wiecie że szpital w Ostrzeszowie jest na skraju bankructwa? A wiecie kto tam prezesuje? Tak, to ta sama pani, ktora zabrała cały personel strzelińskiej ginekologi ze soba. Pytam dlaczego ta pani poszła likwidować kolejny szpital nie ponosząc żadnych konsekwencji? Za szpital oberwali wszyscy i powiat i gmina i lato z radiem i nawet drogowcy a kapitan tej tonącej łodzi uciekł na tratwie do kolejnej łodzi, ktora właśnie zaczyna tonąc. Żadnych wniosków, żadnych pytań, żadnych sankcji, poprostu jakby kobity nie było. Szpital padł wiec lece dalej doić.
Sprawdziłem, w Ostrzeszowie nie jest prezesem ta Pani. Za to w trudnej sytuacji kolejne szpitale wokół Wrocławia. Podobno upada szpital w Wołowie. Nasi radni jak ważyły się losy szpitala to nie podejmowali żadnych decyzji, pani Horodyska nie pojawiała się na zwoływanych przez poprzedniego Starostę sesjach Rady powiatu, które nie dochodziły do skutku. Czekała na sukces, który nastąpił.... została Starostą, a szpital dla niej to tylko zapewne problem. Rację ma burmistrz, zamykano powoli szpital przy milczącej zgodzie obecnej starosty.

0

Przeczytaj także