Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Teraz będzie łatwiej przyjezdnym znaleźć atrakcyjne miejsca w naszym mieście. Pomysł jest taki, żeby było to miejsce atrakcyjne również dla miejscowych.
Kiedy nie ma czasu na dalsze eskapady, można skorzystać z oferty turystycznej Strzelina lub gmin sąsiednich. - Dokładnie o godz. 12 w piątek 12 lipca, otworzyliśmy w nowym miejscu punkt Informacji Turystycznej (IT) – powiedział Dariusz Stępień, dyrektor SOK-u. - Chcemy, żeby było to miejsce tętniące życiem, odwiedzane przez turystów przyjeżdżających do Strzelina, ale także mieszkańców miasta, gminy i powiatu strzelińskiego. Dla odwiedzających nasz punkt IT przygotowaliśmy foldery, widokówki i strzelińskie gadżety. Część publikacji jest bezpłatna, za inne, zwłaszcza gadżety, trzeba będzie zapłacić. Nie są to drogie rzeczy. Już za kilka złotych można kupić np. magnes na lodówkę czy smycz, która może być sentymentalną pamiątką ze Strzelina. Z czasem będziemy poszerzać naszą ofertę o kolejne wydawnictwa. Dziś oferujemy mapy regionu, w tym wersję dla turystów pieszych i rowerowych. Jest to mapa odporna na wilgoć, deszcz i śnieg – dodał nasz rozmówca. Oprócz gratisowych i płatnych pamiątek można w IT obejrzeć kolekcję skał występujących w okolicy.
Aktywność strzelińskiej IT nie ogranicza się do stacjonarnej działalności w holu stacji kolejowej. - W sezonie turystycznym zapraszamy mieszkańców regionu i turystów z innych regionów na wycieczki po mieście – powiedziała Magda Pater, prowadząca IT. - Zapraszamy na wycieczki, zwiedzanie kamieniołomów i podziwianie panoramy z ratuszowej wieży. Myślimy o poszerzeniu naszej oferty o wyprawy poza miasto, ale dziś jeszcze za wcześnie, żeby o tym mówić – zaznaczyła pani Magda.
Strzelinowi brakowało miejsca, gdzie można było dowiedzieć się, co warto w Strzelinie zobaczyć, gdzie pójść. A jeżeli do tego pracująca w IT pani Magda będzie wcielała się w rolę przewodniczki po naszym mieście, to tylko przyklasnąć takiej możliwości.

Komentarze   

Ala Permalink2 0 Ala
RE: Informujemy, że Strzelin ma Informację Turystyczną
Cytuję Panplan:
W informacji brak jest informacji pod jakim adresem jest informacja :oops:

W holu stacji kolejowej
2019-07-30 07:46 Cytować Zgłoś administratorowi
Panplan Permalink1 +4 Panplan
RE: Informujemy, że Strzelin ma Informację Turystyczną
W informacji brak jest informacji pod jakim adresem jest informacja :oops:
2019-07-29 19:22 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz