Trener Piotr Bereziuk z młodymi zawodnikami Granitu Strzelin. Tobiasz Rozwadowski (z prawej) wygrał zawody w Krosnowicach

W grudniu odbyło się kilka turniejów indywidualnych w tenisie stołowym, w których udział wzięli pingpongiści z powiatu strzelińskiego. 17 grudnia w Krosnowicach odbyło się drugie Dolnośląskie Grand Prix Skrzatek i Skrzatów.

Do rywalizacji przystąpili najmłodsi tenisiści z naszego województwa. W kategorii chłopców bezkonkurencyjny okazał się Tobiasz Rozwadowski ze strzelińskiego Granitu. Ósmy był jego klubowy kolega, Konrad Dębowicz, który był najmłodszym uczestnikiem zawodów. Tego samego dnia w Świdwinie odbył się drugi turniej Grand Prix Polski Żaczek i Żaków. Do rywalizacji przystąpili tylko najlepsi pingpongiści z naszego kraju, którzy wcześniej musieli przejść eliminacje wojewódzkie. Siedemnastą lokatę wywalczyła wychowanka Granitu Strzelin, Antonina Rogan. Młoda pingpongistka z powiatu strzelińskiego aktualnie reprezentuje klub KU AZS UE Wrocław. Również 17 grudnia odbył się drugi turniej Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów. Te prestiżowe zawody odbyły się w Krakowie. Jedynym reprezentantem Dolnego Śląska był pochodzący z powiatu strzelińskiego Krzysztof Wnęk. Ten zawodnik gry w tenisa uczył się w Granicie Strzelin, a teraz zdobywa puchary dla AZS-u UE Wrocław. W Krakowie Krzysztof zajął miejsce w przedziale 25-32. Sam udział w imprezie tej rangi jest ogromnym osiągnięciem. Najstarsi pingpongiści rywalizowali w dniach 9-10 grudnia w Węgierskiej Górce, gdzie odbył się czwarty turniej Grand Prix Polski weteranów w tenisie stołowym. Do rywalizacji przystąpili także pingpongiści z powiatu strzelińskiego. W silnie obsadzonej kategorii M40 miejsce w przedziale 17-24 wywalczył Piotr Bereziuk.

Cały artykuł na ten temat zamieściliśmy w 1 (1189) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również