Pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników uroczystości, a w tle nowy wóz strażacki

Nowoczesny wóz strażacki kosztował ponad 1,3 mln zł. Pojazd będzie służył druhom-ochotnikom z Brożca.

w Brożcu odbyła się wyjątkowa uroczystość. Miejscowej jednostce ochotniczej straży pożarnej przekazano nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy marki Scania. Jak podkreśliła w swoim przemówieniu burmistrz Dorota Pawnuk, OSP Brożec w ostatnich latach uczestniczy w stale rosnącej liczbie interwencji. Nowy wóz strażacki jest więc jednocześnie nagrodą i spełnieniem marzeń druhów-ochotników.
W wydarzeniu udział wzięli lokalni samorządowcy, przedstawiciele Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Strzelinie na czele z komendantem st. bryg. Łukaszem Winkowskim, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Michał Pięta, a także prezesa Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP we Wrocławiu, dh. Tomasz Stanowski. Obecni byli także sponsorzy oraz osoby zaangażowane w pozyskanie nowego wozu strażackiego, m.in. sołtysi miejscowości, które dołożyły się do zakupu z funduszu sołeckiego.

Cały artykuł zamieściliśmy w 4 (1192) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Tomek
Nagroda
hahah, co następne w planach jako nagrodę? może poduszkowiec? albo helikopter?
0
Gravatar
Marian
Kasa


Hmmm. Śledzę dostawę tego pojazdu od początku i ciekawe oraz bardzo zastanawiające jest to że jednostka nie mająca w pobliżu terenów zalesionych dostaje podwozie Scania xt w kwocie Bagatela 1milion 360 tysięcy złotych, kolejnym aspektem jest to że wyposażenie tego wozu za taką kwotę nie dorasta do pięt innym nowym pojazdą z naszego powiatu, mam na myśli np OSP zielenice które to ma dużo lepsze wyposażenie za dużo niższą kwotę, kolejne jest OSP borek które zapałacie o wiele wiele mniej a na wyposażeniu pojazdu jest dużo więcej, kolejnym przykładem jest OSP nowolesie które zapałacie dużo mniej za scanie a ma dużo więcej, rodzi się pytanie co stało się z tymi pieniędzmi? Czy ktoś nie dopilnował przetargu i chodziło tylko o to żeby się pokazać bo pan radny postawił na swoim? Czy po prostu ktoś się nie zna na robocie i pozwolił na kupienie bubla za astronomiczną kwotę? Polecam przeglądnąć pojazdy oddawane do użytku na przestrzeni 6 miesięcy i jest to chyba najdroższy samochód w skali kraju z tak ubogim wyposażeniem, czy to dobre że jednostka za 1 360 000 zł z pieniędzy podatników będzie woziła wiatr w skrytkach tylko dlatego że jest to scania? Polecam zamawiającym sprawdzić co ile kosztuje bo chyba przepłaciliście .. nie jest to negatywny komentarz dla jednostki bo uważam że zasłużyli na nowy wóz

3
Gravatar
Dorota
Auto
Ale w/g mnie kupuje się auto bez wyposażenia a wyposażenie to oddzielna sprawa bo takie auto z wyposażeniem kosztowało by o ok. 600tys. więcej
0
Gravatar
Spajker.
10% wszystko wyjaśnia. Nawet lotnisko przy szpitalu.
Gmina kupi nawet szpital dla profesora medycyny o nazwisku ryba aby ten bezinteresowny opas miał czym się bawić. Jeszcze nie ma szpitala ale jego nowy prezes już jest i w swoim stylu opowiada że w jego rękach szpital będzie rentowny. Teraz jest 8 milionów strat rocznie ale jak ktoś mu kupi szpital to będzie rentownie. Mówi to pan prezes który poza budżetówka na wolnym rynku jeszcze nie funkcjonował.

1

Przeczytaj również