Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do udziału w akcji społecznej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”. Zapalając w oknie świecę – 13 grudnia 2022 r. o godz. 19.30 – wyrażamy solidarność z ofiarami stanu wojennego.

► Wirtualną świecę można również zapalić na stronie: http://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl

Kampania „Zapal Światło Wolności” nawiązuje do gestu solidarności, jaki wobec Polaków w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 r. wykonały tysiące mieszkańców wolnego świata. Na znak jedności z rodakami świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie zapalił także Jan Paweł II. Do postawienia w oknach świec wezwał również prezydent USA Ronald Reagan, który w bożonarodzeniowym orędziu do narodu powiedział: „Niech płomień milionów świec w amerykańskich domach będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić”.

Komentarze   

spajker. Permalink3 +1 spajker.
RE: Zapal Światło Wolności – 13 grudnia 2022, godz. 19.30
Cytuję Cześ:
Jaruzel zrobił stan wojenny bo bał się o swój tyłek, teraz naczelnik jaro też się boi, pytanie co zrobi? Znowu stan wojenny???

wot sie szkoli. czołgi w korei kupione. no ale łagodne niemowlęce twarze zbyszka ziobro i radka sikorskiego na pewno na to nie pozwolą a ich grzywki to dobroci przykrywki.
2022-12-14 17:28 Cytować Zgłoś administratorowi
Cześ Permalink2 -1 Cześ
RE: Zapal Światło Wolności – 13 grudnia 2022, godz. 19.30
Jaruzel zrobił stan wojenny bo bał się o swój tyłek, teraz naczelnik jaro też się boi, pytanie co zrobi? Znowu stan wojenny???
2022-12-14 16:30 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +4 spajker.
RE: Zapal Światło Wolności – 13 grudnia 2022, godz. 19.30
proponuję zapalić drugą świeczke w intencji ofiar zamachu stanu z 26 05 1926 w ramach którego zginęło prawie 1 200 polaków i w intencji ofiar zamachu stanu torturowanych w polskim obozie koncentracyjnym w berezie kartuskiej pod nadzorem psychopaty kostka biernackiego.

a najważniejszą trzecią świecę należy zabierać ze sobą na wybory aby lepiej widzieć listy wyborcze i nie dopuścić do tego aby znów jakiś wojskowy despota nie zechciał zarządzać krajem przy użyciu wojska.

ta promocja wot to jak promocja zomo. pomysłodawcą stworzenia wot jest człowiek o wyglądzie paranoika z urojeniami chętnego do gnębienia każdego urodzonego przed 1989.
2022-12-13 15:20 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.