Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do udziału w akcji społecznej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”. Zapalając w oknie świecę – 13 grudnia 2022 r. o godz. 19.30 – wyrażamy solidarność z ofiarami stanu wojennego.

► Wirtualną świecę można również zapalić na stronie: http://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl

Kampania „Zapal Światło Wolności” nawiązuje do gestu solidarności, jaki wobec Polaków w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 r. wykonały tysiące mieszkańców wolnego świata. Na znak jedności z rodakami świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie zapalił także Jan Paweł II. Do postawienia w oknach świec wezwał również prezydent USA Ronald Reagan, który w bożonarodzeniowym orędziu do narodu powiedział: „Niech płomień milionów świec w amerykańskich domach będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić”.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: Zapal Światło Wolności – 13 grudnia 2022, godz. 19.30
Cześ powiedziała :
Jaruzel zrobił stan wojenny bo bał się o swój tyłek, teraz naczelnik jaro też się boi, pytanie co zrobi? Znowu stan wojenny???
wot sie szkoli. czołgi w korei kupione. no ale łagodne niemowlęce twarze zbyszka ziobro i radka sikorskiego na pewno na to nie pozwolą a ich grzywki to dobroci przykrywki.

0
Gravatar
Cześ
RE: Zapal Światło Wolności – 13 grudnia 2022, godz. 19.30
Jaruzel zrobił stan wojenny bo bał się o swój tyłek, teraz naczelnik jaro też się boi, pytanie co zrobi? Znowu stan wojenny???
0
Gravatar
spajker.
RE: Zapal Światło Wolności – 13 grudnia 2022, godz. 19.30
proponuję zapalić drugą świeczke w intencji ofiar zamachu stanu z 26 05 1926 w ramach którego zginęło prawie 1 200 polaków i w intencji ofiar zamachu stanu torturowanych w polskim obozie koncentracyjnym w berezie kartuskiej pod nadzorem psychopaty kostka biernackiego.a najważniejszą trzecią świecę należy zabierać ze sobą na wybory aby lepiej widzieć listy wyborcze i nie dopuścić do tego aby znów jakiś wojskowy despota nie zechciał zarządzać krajem przy użyciu wojska.ta promocja wot to jak promocja zomo. pomysłodawcą stworzenia wot jest człowiek o wyglądzie paranoika z urojeniami chętnego do gnębienia każdego urodzonego przed 1989.
0

Przeczytaj także