Pierwszy dzień astronomicznej zimy i duże utrudnienia ruchu na drogach. Wystarczy rzucić okiem na media społecznościowe, żeby przekonać się, że najbardziej deficytowym towarem jest mieszanka piasku z solą. Kierowcy skarżą się, że drogi nie są posypywane, a co za tym idzie mamy kolejny w ostatnim czasie atak zimy. Trudno wymienić odcinki dróg, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza, bo jest ich wiele. Na przykład drogi: na wysokości Nieszkowic, w kierunku Henrykowa lub Przeworno - Jegłowa (gdzie przed godziną 10 na jezdni była „szklanka”, a sznur aut toczył się z prędkością 20 km/h).
Na dodatek uszkodzony został skład do odśnieżania i posypywania jezdni. W trakcie akcji na drodze uszkodzony został ciągnik, co unieruchomiła zestaw. W trybie awaryjnym sprowadzony został ciągnik z CKZiU w Ludowie Polskim. Na szczęście do unieruchomienia piaskarki doszło stosunkowo blisko Ludowa Polskiego. W kolejnym wydaniu „Słowa Regionu” wrócimy do skutków przedświątecznego ataku zimy w naszym powiecie. Już dzisiaj wiemy, że na drodze w Ludowie Polskim przewróciły się dwa TIR-y. Z PZD otrzymaliśmy informację, że po zgłoszeniach mieszkańców ekipy ze sprzętem zostały wysłane w cztery miejsca.
Dziś na drodze Strzelin – Jegłowa przed godziną 10 na jezdni była „szklanka”, a sznur aut toczył się z prędkością 20 km/h

Komentarze   

TruckdriverDST Permalink6 +7 TruckdriverDST
RE: Kolejny atak zimy w powiecie
Apeluje do przewoźników,ponosicie straty (holownik ile 4000zl. ?? ,uszkodzenie i przestoj ciezarowki czy tam autobusu ogromne koszty..) i siedzicie cicho. Dopóki nic nie zrobicie ta cala swita bedzie Wam pluc w twarz a Wy powiecie ze to deszcz pada ,o przepraszam chcialem napisac snieg.
2021-12-22 09:52 Cytować Zgłoś administratorowi
cześ Permalink5 +1 cześ
RE: Kolejny atak zimy w powiecie
Zimy to wy na oczy nie widzieliście! No chyba że w TV :D
2021-12-22 07:53 Cytować Zgłoś administratorowi
! Permalink4 +10 !
RE: Kolejny atak zimy w powiecie
Autor tytułu pisząc powiat miał na myśli urząd czy obszar administracyjny? taki dwóznaczny zapis można bardzo różnie interpretować. Myślę że w terenie nie ma się czegoś lepszego spodziewać, a władza jest zmrożona i nieruchawa od lat.
2021-12-21 20:40 Cytować Zgłoś administratorowi
... Permalink3 +7 ...
RE: Kolejny atak zimy w powiecie
Całe miasto dziś nie posypane, żaden chodnik, na każdym szklanka. Masakra, ten powiat i miasto już dawno zeszły na psy ;/
2021-12-21 20:07 Cytować Zgłoś administratorowi
cześ Permalink2 +9 cześ
RE: Kolejny atak zimy w powiecie
Atak zimy niczym atak omikrona :D Ktoś coś widział???
2021-12-21 12:43 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +11 spajker.
RE: Kolejny atak zimy w powiecie
atak zimy? zero stopni celsjusza i 1 milimetr śniegu to nie zima. zima to 1,5 metra śniegu i minus 30 stopni. drogowcom brakuje piasku czym są zaskoczeni, jest zimno w grudniu czym są zaskoczeni i rozsypuje im się stary sprzęt już w 1wszej godzinie pracy czym są zaskoczeni. oni są chyba w zmowie z zakładami blacharskimi i z lakierniami samochodów. sytuacja z dojazdami wyjaśnia powód, dla którego mieszkania w małych miejscowościach muszą być tańsze od mieszkań w dużych miejscowościach.
2021-12-21 11:19 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.