- Tak się złożyło, że nie udało się pozyskać środków na ten cel za pana wójta Taranka, bo zabrakło parę punktów, ale udało się to za wójta Andrzeja Łuczaka – mówi radny Krzysztof Hutnik (przy niwelatorze)
W Jagielnie budowana jest nowa świetlica wiejska. Obiekt powstanie na fundamentach poprzedniego, dokładnie w tym samym miejscu. Oprócz świetlicy pojawi się wiele innych udogodnień.
- Budowa jest podzielona na dwa etapy – mówi Krzysztof Hutnik, radny z Jagielna. - Pierwszy ma być zakończony jeszcze w tym roku, a kolejny w przyszłym. Wiem od kierownika budowy, że do końca 2022 roku budynek będzie postawiony w stanie surowym. Sądzę, że jeśli tylko pozwoli na to pogoda, wykonawca wywiąże się z tej umowy.
Jak informuje radny z Jagielna, świetlica będzie wielkości poprzedniej. - Będzie jednak to nowoczesny obiekt – dodaje Krzysztof Hutnik. - I w końcu nie będzie już problemów z wodą, która podchodziła od środka. Niekiedy, gdy organizowaliśmy np. andrzejki lub sylwestra, to pojawiało się na świetlicy 10 cm wody. Nie będzie też problemów z ogrzewaniem. Jeśli będą dostępne materiały budowlane, tak jak dotychczas, dopisze pogoda i nie pojawią się nieprzewidziane problemy, to otwarcie nowej świetlicy powinno być latem przyszłego roku. Budową nowej świetlicy i rozbiórką wcześniejszej zajmuje się firma Ciepły Dom z Karnkowa
Wykonawcą jest firma Ciepły Dom z Karnkowa. Zanim przystąpiono do budowy nowego budynku, pracownicy we wrześniu br. musieli rozebrać wcześniejszy do poziomu ław fundamentowych. Powodem rozbiórki był zły stan techniczny elementów konstrukcyjnych.
- Walczę o budowę nowej świetlicy w Jagielnie jeszcze od kadencji pana Beka – dodaje Krzysztof Hutnik. - Jednak ze względu na to, że w Samborowicach waliła się tamtejsza świetlica, odstąpiliśmy od zabiegania o budowę naszej. Gdy powstała w Samborowicach, zaczęliśmy pisać wnioski, m.in. do Odnowy Wsi. Nie udało się pozyskać środków na ten cel za pana wójta Taranka, bo zabrakło parę punktów, ale udało się to za wójta Andrzeja Łuczaka.Mury nowej świetlicy szybko pną się do góry. Foto: UG Przeworno
W ramach budowy nowej świetlicy powstanie również zjazd z drogi lokalnej, nowa nawierzchnia dojść do budynku, miejsca postojowe, mur oporowy i ogrodzenie frontowe.
Co warto podkreślić, obiekt będzie dostosowany dla osób niepełnosprawnych.
Wartość inwestycji to 1 108271,80 zł, w tym dotacja zewnętrza, o czym informuje radny Krzysztof Hutnik, wynosi ok. 900 tys. zł.
Warto na koniec dodać, że budynek świetlicy w Jagielnie był remontowany za kadencji wójta Aleksandra Beka...
Na ten temat pisaliśmy w 43 (1131) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: Budują nowoczesną świetlicę w Jagielnie
taniocha. kilka klocków suporeksu 100 mkw i zaledwie 1,2 miliona? to jak za darmo, to cena z wrocławia-śródmieście w 12to pietrowym budynku.jeden klocek suporeksu czyli popiołu elektrowanianeg o w randze odpadu sklejonego cememntem + ułożenie to zaledwie 1 000 zeta.ciekawi mnie czy w tak taniej świetlicy wystąpi michael jackso czy też beatlesi w pełnym składzie? czy ze świetlicy skorzysta tylko firma wykonawcza i zleceniodawca czy też przyda sie ona jeszcze komuś innemu? firma drogi dom z krakowa już dobrze wie że jak pojawi się dotacja to trzeba ciągnąć na maxa
0

Przeczytaj także