Czy spółdzielnia mieszkaniowa w Strzelinie próbuje oczernić swoich członków? Niedawno do lokatorów rozesłano pisma, aby uważali na Halinę Karczewską-Lis i Bartosza Jaweckiego, którzy mają manipulować i działać na szkodę spółdzielni.
Halina Karczewska-Lis razem z innymi mieszkańcami domagają się walnego zgromadzenia członków spółdzielni. Ich zdaniem obecny zarządca celowo odwleka zorganizowanie zebrania, łamiąc statut i prawo. Do rady nadzorczej wysłali pismo z żądaniem spotkania się. Pod dokumentem podpisało się 136 osób.
– Mamy prawo wiedzieć, co dzieje się w strzelińskiej spółdzielni. Co chwila pojawia się jakiś nowy pełnomocnik. Nie ma szefostwa. Rada nadzorcza nie ma swojego zdania. Mamy wrażenie, jakby nadal wszystkim kierowała była prezes Renata Dobucka. Członkowie spółdzielni czują się pokrzywdzeni – informuje Halina Karczewska-Lis, współinicjatorka zwołania walnego zgromadzenia.
Dlaczego spotkanie jest ważne? To na nim lokatorzy dowiadują się, jak pracuje zarządca, na co wydawane są ich pieniądze i do czego zobowiązuje się kierownictwo. Na zebraniu porusza się różne kwestie, np. rachunków, dopłat, umów, remontów i przyszłych inwestycji. Ludzie kontrolują pracę zarządu, który dysponuje ich majątkiem.
– Nieoficjalnie mówi się, że obecny zarząd nie przygotował bilansu, czyli sprawozdania finansowego. Na nasze pismo z podpisami spółdzielców nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi – dodaje pani Halina.
Kto napisał list?
Ciekawostką jest tajemniczy list rozesłany niedawno do mieszkańców. Można w nim przeczytać, że niejaki Komitet Inicjatyw Społecznych w Strzelinie uczula o możliwości manipulowania zbieraniem podpisów przez Halinę Karczewską-Lis oraz członka spółdzielni Bartosza Jaweckiego. Mają oni działać na szkodę zarządcy w bliżej nieznanych prywatnych celach, wyłudzając dane osobowe, numer pesel i dowodu osobistego.
"Nie wpuszczajcie lisa do kurnika – przestrzegamy przed tragicznymi w skutkach błędami, które mogą prowadzić do przykrych dla Państwa konsekwencji" – czytamy w piśmie. Pod dokumentem podpisały się trzy nieznane organizacje – Komitet Inicjatyw Obywatelskich, Kolektyw Członków Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Strzelinie i grupa nieformalna Grassroots group...
Cały artykuł zamieściliśmy w 28 (1313) wydaniu papierowym Słowa Regionu.












































































Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij