Premier Matesz Morawiecki oraz minister Zdrowia Łukasz Szumowski na konferencji prasowej zapowiedzieli znoszenie kolejnych ograniczeń związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2. W ramach drugiego etapu „odmrażania” polskiej gospodarki rząd wznawia działalność żłobków i przedszkoli. Czy oznacza to, że dzieci uczęszczające do strzelińskiego przedszkola „Kolorowa Kraina” 6 maja wrócą do swoich klas?
Warto zaznaczyć, że rząd umożliwia, a nie nakazuje otwarcie przedszkoli od dnia 6 maja. Każdorazowo decyzja o otwarciu danej placówki zostanie podjęta przez organ prowadzący, po uwzględnieniu m. in. wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. 29 kwietnia br. w mediach społecznościowych gminy Strzelin pojawiła się informacja, że Przedszkole Miejskie „Kolorowa Kraina” oraz oddziały przedszkolne przy szkołach publicznych pozostaną zamknięte. Decyzja została uargumentowana troską o zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych oraz pozostałych mieszkańców gminy. W oficjalnym oświadczeniu burmistrz Dorota Pawnuk napisała: „Wciąż istnieje poważne zagrożenie dla zdrowia i życia nas wszystkich. W trosce o zdrowie naszych najmłodszych oraz ich rodzin uznaliśmy, że to jeszcze nie czas na odwieszanie pracy przedszkoli. Nie Na razie do przedszkola miejskiego, kierowanego przez dyrektor Agatę Gieżę, dzieci nie wrócąjesteśmy w stanie ograniczyć rozprzestrzeniania się wirusa w większych skupiskach ludzkich i zapewnić należytego zabezpieczenia pomieszczeń, sprzętu i kadry w przedszkolach. Decyzję co do niepublicznych przedszkoli i żłobków pozostawiam ich dyrektorom, oczywiście w porozumieniu z Sanepidem.
Cały artykuł ukazał się w 17 (1006) wydaniu Słowa Regionu. Przeczytasz go również tu lub tutaj.


Komentarze   

Mietek Permalink2 -1 Mietek
RE: Przedszkolaki zostają w domu, ale...
To jeszcze podaj receptę na to "przygotowanie" i powiedz że bez żadnych obaw oddasz swoje dziecko do przedszkola, ale tak bez roszczeniowego podejścia.
2020-05-15 13:26 Cytować Zgłoś administratorowi
Ja123 Permalink1 +2 Ja123
zdążyć
Miejmy nadzieję, że do września zdążą się przygotować. W końcu 2 miesiące do za mało czasu aby coś zrobić na ewentualne przyjęcie dzieci. Może ktoś tu zapomniał, że rolą przedszkola nie jest szycie maseczek a opieka nad dziećmi.
2020-05-14 21:00 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.