Podczas rozbiórki garażu przy budynku „Belwederu” w Strzelinie zapaliły się śmieci. Problem gromadzenia w tym miejscu odpadów ciągnie się od dawna. Zdaniem właścicieli stojących w bliskim sąsiedztwie garaży, śmieci są znoszone w to miejsce z innych części Strzelina przez byłych lokatorów. Uzbierało się ich wiele, do tego stopnia, że jeden z właścicieli garaży nie miał przez to do niego dostępu.

– Muszę miesięcznie płacić za garaż 72 zł, ale nie mogę do niego wjechać samochodem, to za co mam płacić – pytał retorycznie Andrzej Gronkowski. – Jest tu monitoring, ale nikt nic nie wie, kto co tu robi. Wszyscy umywają ręce... W końcu zrezygnowałem z garażu, bo miałem już tego dość. I postanowiłem go rozebrać.
- Od marca zgłaszamy problem ze śmieciami w CUKiT – dodał Marcin Gabinowski, właściciel innego garażu. – I mamy odpowiedź: „co my mamy zrobić?” W ubiegłym roku co najmniej dwa razy podstawili tu kontener, przyjechali i zabrali…. W tym roku od kwietnia leży tu sterta śmieci. Zgłaszaliśmy. Przyjechała straż miejska, popatrzyła i pojechała. A my musimy płacić za garaże…
Nasi rozmówcy wskazywali także na odpady z rozbiórki samochodów, a w innym miejscu na zdemontowane okna. – Jak to ktoś podpali te okna, to cały Belweder będzie płonął – stwierdził Marcin Gabinowski.
– Mamy ogromne problemy ze śmieciami na terenie tzw. Belwederu – wyjaśnia Ryszard Piestrak, kierownik CUKIT. - Około dwa-trzy miesiące temu śmieci stamtąd wywoziliśmy. To są w większości jakieś części samochodowe, a tego nie chce nikt przyjąć. Tam założono kamery, próbowano lustrować, również przy pomocy straży miejskiej. Ale ludzie nadal bezkarnie i w bezczelny sposób wyrzucają tam odpady. Przyjeżdżają w nocy i podrzucają śmieci. My nie mamy możliwości, żeby tam na okrągło monitorować. Po uprzątnięciu odpady są od nowa podrzucane.
Tekst ukazał się w 26 (1015) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.

Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.