Obecnie w przychodni przy strzelińskim szpitalu nie przyjmuje lekarz reumatolog. Pacjenci skarżą się, że pomocy specjalisty muszą szukać we Wrocławiu. Czy Publiczny Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Strzelinie rozszerzy ofertę o tego specjalistę?
Pod koniec ubiegłego tygodnia do redakcji naszej gazety zatelefonował Czytelnik, który zwrócił uwagę na problem braku lekarza reumatologa w Strzelinie. Mówił, że jego żona, która choruje na reumatoidalne zapalenie stawów, aby skorzystać z porady specjalisty, musi jeździć do lekarza do Wrocławia. To jest dla niej sporym utrudnieniem. Jak udało nam się ustalić, w obecnej chwili w Poradni Reumatologicznej przy Strzelińskim Centrum Medycznym nie przyjmuje lekarz reumatolog i nie wiadomo kiedy pacjenci będą mogli ponownie skorzystać z usług tego specjalisty. Nasz Czytelnik chciał wiedzieć, czy w tej sytuacji Publiczny Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Strzelinie planuje zatrudnienie lekarza reumatologa.
Tekst ukazał się w 49 (1038) wydaniu "Słowa Regionu". Cały tekst przeczytasz tu lub tutaj

Komentarze   

Ppp Permalink1 +4 Ppp
RE: Reumatolog potrzebny od zaraz
Nasza przychodnia rozbiłaby bank gdyby tylko zatrudniła pediatre z prawdziwego zdarzenia albo najlepiej od razu 4 pediatrów. W naszym mieście nie ma pediatry na NFZ a z dostaniem sie na CITO prywatnie do emerytowanego pediatry też są problemy. Aktualnie nie ma gdzie isc z dzieckiem do lekarza, to jest jakaś paranoja. Najlepiej jakby gmina utworzyła odrębny ośrodek wyłącznie dla dzieci i zatrudniła neonatologów i pediatrów. Ludzie ze Strzelina zapisują dzieci do przychodni w Łagiewnikach, Oławie, Wojkowicach, Kobierzycach, Wiazowie czy nawet w Borku Strzelinskim bo w strzelinie nie ma pediatry.
2020-12-19 10:28 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.