Bogna Jurewicz ze Strzelina z zespołem Hello My Sunshine wystąpiła w programie Must Be The MusicPochodząca ze Strzelina Bogna Jurewicz, wraz z zespołem Hello My Sunshine, wzięła udział w programie Must Be The Music. Odcinek z ich udziałem mogliśmy niedawno oglądać w telewizji. Jurorzy byli zachwyceni ich występem. Czy kapela ma szansę przejść do półfinału?

Bogna Jurewicz pochodzi ze Strzelina. Obecnie mieszka we Wrocławiu. Od najmłodszych lat jej pasją jest śpiew. Jak przyznaje, cała jej rodzina jest umuzykalniona. – Mój rodzinny dom był przepełniony dźwiękami – mówi. – Muzyką zaraził mnie tato, który jest wspaniałym tenorem, a siostra pomogła mi realizować się w tym kierunku – dodaje. Bogna ukończyła Wrocławską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, później dostała się na Akademię Muzyczną w Katowicach. Zawodowo zajmuje się śpiewem od 2000 r. Później na krótki czas przerwała działalność artystyczną i zajęła się inną pracą. – Moje życie straciło wtedy sens – wyznaje. Długo bez muzyki jednak nie wytrzymała. W połowie 2014r. za namową kolegi (Maciej Święcicki) rzuciła pracę i pojechała na półwysep Helski. – Mieliśmy zarabiać grając w lokalnych knajpach i na ulicy. Wystąpiliśmy w jednym lokalu, a na następny dzień rozdzwonił się telefon. To był piękny i twórczy okres dla nas – wspomina. Na Helu spędzili ponad dwa miesiące (całe wakacje). Po powrocie do Wrocławia z kilkoma znajomymi postanowili założyć zespół. Nazwali się Hello My Sunshine. Skąd taka nazwa? – Są dwa powody. Hello od Helu, w którym powstał pomysł wspólnego muzykowania. Drugi powód jest związany z Mirkiem z Jastarni, rodowitym Kaszubem, od którego wynajmowaliśmy pokój na półwyspie. Tym określeniem („Hello My Sunshine” –red.) witał nas każdego ranka, co wprawiało nas w doskonały nastrój – tłumaczy. Kapela w składzie pięcioosobowym rozpoczęła pracę nad własnym materiałem i zaczęła koncertować w lokalnych klubach.

Bogna petardą…
Na jednej z prób na początku grudnia ubiegłego roku członkowie zespołu postanowili spontanicznie, że wezmą udział w programie telewizji Polsat Must Be The Music. Precasting był tego samego dnia. Pojechali. Udało się im dostać. Półtora tygodnia temu, w czwartym odcinku programu, mogliśmy obejrzeć ich występ. Zespół zaprezentował cover grupy The Clash „Should I Stay Or Shold I Go”. Jury było pod wielkim wrażeniem. Kapela otrzymała cztery razy „tak”. Jurorzy nie szczędzili miłych słów i pochwał. – Niby zwykłe grania, a jakie gustowne i przyjemnie brzmiące. Pani (Bogna Jurewicz – wokalistka- red.) jest niezwykłą petardą – powiedział Adam Sztaba. Zespół nie spodziewał się tak przychylnych opinii. Kciuki za występ Bogny i zespołu trzymali rodzina i znajomi ze Strzelina. Po emisji programu w Internecie pojawiło się sporo informacji o kapeli. – Chciałabym podziękować wszystkim za wsparcie i pomoc, szczególnie rodzinie i strzelinianom. W takich momentach czuje, że moja praca ma sens - mówi Bogna Jurewicz. Spośród wszystkich uczestników, którzy przeszli do kolejnego etapu, jury wybierze półfinalistów. Zespół z wokalistką ze Strzelina ma duże szanse znaleźć się w tym gronie. – Jeżeli uda się przejść, chcielibyśmy zagrać własny utwór, ale nie zależy to od nas, bo o wszystkim decydują producenci programu – zaznacza wokalistka.

Była też w „Idolu”Bogna Jurewicz ze Strzelina z zespołem Hello My Sunshine wystąpiła w programie Must Be The Music
Co ciekawe, nie jest to pierwszy udział Bogny Jurewicz w tego typu programie. W 2005r. wystąpiła w „Idolu”. Przeszła wtedy jeden etap, ale nie udało się jej awansować dalej. – Poszło mi całkiem nieźle. Pamiętam, że dostałam całusa od pana Jacka Cygana - wspomina. - Dzięki programowi zauważyli mnie chłopcy z The Crackers Band, z którymi później nagrałam płytę i podpisałam swój pierwszy kontrakt fonograficzny – przyznaje.

Członkowie zespołu Hello My Sunshine marzą o wyruszeniu w trasę koncertową po Europie. Mają przygotowany materiał na płytę i szukają sponsora. Być może dzięki udziałowi w programie ich marzenie się spełni. Bogna, z zespołem, bardzo chciałaby również zagrać w Strzelinie. W rodzinnym mieście można ją podziwiać podczas festiwalu gitarowego „Wiosła”, który jest co roku organizowany w Parkowym Klubie Muzycznym Hotelu Maria przez fundację „uStrzel”.

Wierzymy, że zespół Bogny Jurewicz dostanie się do półfinału MBTM i już trzymamy kciuki za występ w kolejnym etapie.

 

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.