Przez lata osoby mające problemy ze wzrokiem były skazane na okulary, pozwalające na zniwelowanie niedoskonałości widzenia. Jednak nie jest to wygodne rozwiązanie – okulary mogą upaść, co wiąże się z ryzykiem pęknięcia szkieł oraz połamania oprawki, na ich powierzchni osiadają zanieczyszczenia, a ponadto ich noszenie wyklucza szereg aktywności fizycznych. Gdy soczewki kontaktowe pojawiły się na rynku, każdy otrzymał możliwość ulepszenia sobie życia.Jeśli nosisz okulary, dowiedz się, co może skłonić Cię do ich zmiany na soczewki.

Soczewki kontaktowe na każdą wadę wzroku

Istnieje kilka różnych wad wzroku. Niektóre z nich, jak na przykład prezbiopia, pojawiają się naturalnie po przekroczeniu pewnego wieku. Inne zaś związane są z samą budową gałki ocznej oraz jej defektami. Dlatego producenci mają dla użytkowników soczewki kontaktowe w trzech różnych rodzajach: progresywne, sferyczne oraz toryczne.
Progresywne przeznaczone są dla osób zmagających się z problemem starczowzroczności. Dzięki płynnej regulacji mocy pozwalając cieszyć się normalnym widzeniem w każdej sytuacji. Toryczne to z kolei specjalnie opracowane soczewki dla astygmatyków. Ich konstrukcja umożliwia zniwelowanie wszelkich defektów biorących się z tej przypadłości. Ostatni rodzaj, sferyczne, to soczewki kontaktowe przeznaczone dla osób mających zwykłe wady wzroku, a więc krótko- i dalekowzroczność.
Dlatego każdy, niezależnie od rodzaju wady wzroku, może nosić soczewki kontaktowe.

Soczewki kontaktowe XXI wieku – najnowsze technologie w celu pomocy
Soczewki kontaktowe (które zwane były przed długi czas „szkłami kontaktowymi”) to nie tylko prosta alternatywa dla okularów, ale także szereg innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym gwarantują nie tylko wygodę, ale również dodatkową ochronę dla oka. Można na przykład znaleźć wiele propozycji wyposażonych w filtry redukujące promieniowanie UV oraz światło niebieskie emitowane przez monitory i wyświetlacze elektroniczne.
O technologiach, jakie producenci soczewek kontaktowych proponują w swoich produktach, można by długo pisać. Wystarczy jednak tylko poinformować, że każdy otrzymuje szereg praktycznych rozwiązań, odpowiadających za samoczynne nawilżanie soczewki, jej elastyczność, a także przyczepność. Współczesne soczewki kontaktowe wykonywane są z materiałów silikonowo-hydrożelowych, dzięki którym praktycznie nie odczuwa się ich obecności w oku.
Przekonaj się o tym – szeroki wybór soczewek od wiodących na rynku producentów znajdziesz na stronie visionexpress.pl. Wszystkie dostępne są w bardzo przystępnych cenach – zobacz już dzisiaj!
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.