W piątek, 21 maja, policjanci drogówki prowadzili wzmożone kontrole na terenie powiatu strzelińskiego. W trakcie wykonywania czynności służbowych, kilka minut po godzinie 19.00 na trasie Witowice - Kurów (gm. Wiązów) mundurowi zauważyli samochód osobowy marki Audi, którego kierujący nie był w stanie zachować prostego toru jazdy.
Postanowili skontrolować auto, dając kierowcy sygnał błyskowy oraz dźwiękowy do zatrzymania. Badanie urządzeniem przenośnym kierującego 32-latka (mieszkaniec powiatu strzelińskiego) potwierdziło zawartość blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W toku prowadzonych czynności ze względu na brak możliwości przekazania pojazdu osobie wskazanej, na miejsce została wezwana laweta, która przetransportowała Audi na parking strzeżony. Za swoje nieodpowiedzialne postępowanie mężczyzna odpowie przed sądem, za co w myśl art. 178a § 1 Kodeksu Karnego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
W tym samym dniu kilka minut przed godz. 23.00 w trakcie kontroli odcinka drogi K-39 w obrębie miejscowości Karczyn (gm. Kondratowice) mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem.
Również tym razem policjanci trafnie wytypowali pojazd, gdyż badanie urządzeniem przenośnym potwierdziło u kierującego 27-letniego mężczyzny (mieszkaniec powiatu strzelińskiego) zawartość blisko 0, 5 promila w wydychanym powietrzu. W tym przypadku także auto zostało zabrane przez lawetę.

Komentarze   

.. Permalink2 +3 ..
RE: Pili, jeździli, a auta zabrały lawety
Na Rynek zapraszamy :) w dalszym ciągu palą gumy, zwężenie mało pomogło
2021-06-05 22:59 Cytować Zgłoś administratorowi
Cześ Permalink1 +4 Cześ
Niestety
Jeszcze wiele [censored]i jest to wyeliminowania :sad:
2021-06-05 17:52 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.