We wtorek, 27 lipca, około godz. 19.30 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie otrzymał zgłoszenie o rannym mężczyźnie. W chwili zawiadomienia służb znajdował się w Wiązowie na stacji paliw. Został tam przewieziony prywatnym samochodem z miejsca, gdzie doznał urazu.
Do udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu zadysponowano dwa zespoły straży pożarnej, OSP KSRG Wiązów i JRG Strzelin. Jak informuje mł. bryg. Jarosław Łuczak, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Strzelinie, po przybyciu na miejsce strażacy dowiedzieli się, że poszkodowany miał uraz lewej ręki i obficie krwawił. Natychmiast udzielili rannemu pierwszej pomocy.
Po dwóch minutach od przyjazdu strażaków na miejscu pojawiła się karetka pogotowia ratunkowego. - Uraz mężczyzny był na tyle poważny, że należało go jak najszybciej odwieźć do szpitala – dodaje mł. bryg. Jarosław Łuczak. - W tym celu wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ranny trafił do szpitala.

Komentarze   

cześ Permalink2 0 cześ
Tak to je
Jak się po pijaku operuje niebezpiecznymi narzędziami!
2021-08-25 10:32 Cytować Zgłoś administratorowi
Joanna Zaborska Permalink1 -1 Joanna Zaborska
Szkoda chłopa
Może trzeba oddać krew?
Współczuję mu.
2021-08-01 18:25 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.