Przedstawiamy zdarzenia z Kroniki Policyjnej, które miały miejsce 24 i 25 maja.

***

25 maja w Strzelinie policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 52-letniego motocyklistę, który poruszał się po drodze publicznej pomimo braku praw jazdy.

***

25 maja w Strzelinie policjanci Ogniwa ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 41-letniego kierującego samochodem osobowym marki Opel, który poruszał się po drodze publicznej pomimo braku uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

***

25 maja mieszkaniec gminy Strzelin zawiadomił policję, że nieznany kierujący jadący nieznanym pojazdem nie zachował ostrożności przy wykonywania manewru i uszkodził prawidłowo zaparkowany w Strzelinie przy ul. gen L. Okulickiego samochód osobowy marki Ford, należący do zgłaszającego.

***

25 maja policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zostali zadysponowani do interwencji domowej zgłoszonej w Strzelinie. W toku wykonywanych czynności ustalono, że brat osoby zgłaszającej, znajdując się w stanie nietrzeźwości, wszczął awanturę. Na tej podstawie wskazany w zgłoszeniu mężczyzna został doprowadzony do wytrzeźwienia.

***

25 maja w Strzelinie policjanci Ogniwa ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 49-letniego rowerzystę, który poruszał się po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości. Miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

***

25 maja mieszkanka zawiadomiła policję, że nieznany sprawca dokonał kradzieży elementu układu wydechowego samochodu osobowego marki Mitsubishi, który został zaparkowany w Borku Strzelińskim. W toku wykonywanych czynności ustalono, że nieznany sprawca w tym samym okresie, na terenie sąsiedniej posesji, ukradł elementy układy wydechowego z pojazdu marki Mercedes.

***

25 maja w Przewornie policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki BMW, który poruszał się po drodze publicznej pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

***

24 maja mieszkaniec powiatu strzelińskiego poinformował, że w Strzelinie przy ul. Staromiejskiej znajduje się nietrzeźwy mężczyzna, który może potrzebować pomocy. Zadysponowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. W toku wykonywanych czynności nietrzeźwy mężczyzna został doprowadzony do wytrzeźwienia.

***

24 maja pracownik dyskontu spożywczego w Strzelinie przy ul. Fabrycznej poinformował, że w trakcie wykonywania czynności zawodowych zatrzymał mężczyznę, który dokonał kradzieży. W toku wykonywanych czynności potwierdzono, że wskazany w zgłoszeniu mieszkaniec powiatu strzelińskiego dokonał kradzieży alkoholu o wartości 25,98 zł.

***

24 maja policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego udzielili asysty funkcjonariuszom Izby Celno-Skarbowej przy kontroli drogowej na terenie Miejsca Obsługi Podróżnych – Witowice. W toku wykonywanych czynności potwierdzono, że zatrzymany do kontroli drogowej kierujący (mieszkaniec powiatu wrocławskiego) samochodem osobowym marki Mercedes ma aktywny sądowy zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.