Przedstawiamy zdarzenia z Kroniki Policyjnej, które miały miejsce 1 i 3 czerwca.

***

W czwartek, 1 czerwca, w Strzelinie policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego w ramach realizacji sprawy poszukiwawczej ustalili miejsce przebywania, a następnie zatrzymali 38-letniego mężczyznę (mieszkaniec powiatu strzelińskiego), który był poszukiwany przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności.

***

W czwartek, 1 czerwca, pracownik stacji paliw przy ul. Ząbkowickiej w Strzelinie zawiadomił policję, że nieznany kierujący pojazdem marki Renault ukradł 20 litrów oleju napędowego na kwotę 100zł.

***

W czwartek, 1 czerwca, pracownik dyskontu kosmetycznego przy ul. Dzierżoniowskiej w Strzelinie zawiadomił policję, że ujął sprawcę kradzieży. W toku wykonywanych przez policję czynności ustalono, że zatrzymana kobieta dokonała kradzieży szczoteczki elektrycznej. Z uwagi na fakt, że osoba ta - mieszkanka powiatu strzelińskiego, w ostatnim czasie dokonała innej kradzieży na terenie tego samego sklepu, odstąpiono od postępowania mandatowego i sporządzono notatkę celem skierowania winsoku o ukaranie do sądu.

***

W czwartek, 1 czerwca, mieszkaniec powiatu strzelińskiego zawiadomił policję, że znany mu mężczyzna uszkodził lakier na masce w należącym do niego samochodzie marki Suzuki, czym spowodował straty znacznej wartości. Od pokrzywdzonego mężczyzny przyjęto stosowne zawiadomienie.

***

W sobotę, 3 czerwca, mieszkaniec Wiązowa poinformował policję, że na strychu niezamieszkałego budynku w Wiązowie w trakcie wykonywania prac remontowych znalazł przedmiot, który przypomina niewybuch z czasów II wojny światowej. Policjanci potwierdzili znalezisko. Był to pocisk młodzieżowy o wymiarach 30 x 10 cm, który został podjęty przez patrol saperski.

***

W sobotę, 3 czerwca, w Księginicach Wielkich policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 45-letniego motorowerzystę, który poruszał się w stanie nietrzeźwości (2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu).

Komentarze   

spajker. Permalink1 0 spajker.
RE: Kradzież paliwa i... szczoteczki elektrycznej
poziom cywilizacyjny tubylców sie podwyższa. ludzie dbają o stan uzębienia. jeden niedawno przyszedł do dentysty z własnymi narzędziami tzn z siekierą, teraz klientka ukradła szczoteczke do zębów aby mgła się szeroko uśmiechać. policja nie lubi uśmiechniętych ludzi. ponuracy.
2023-06-13 08:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.