Strażacy z Przeworna szybko udrożnili przepustW piątek, 12 czerwca, początek miała seria ulew i porywistego wiatru, które trwały cały weekend. Na terenie powiatu w wielu miejscowościach doszło do podtopień domostw i zalania ulic. Zagrożenie stwarzały także poprzewracane drzewa. W Kuropatniku, Karszówku, Częstocicach, Kucharzowicach, Miechowicach Oławskich, Piotrowicach, Bryłówku i Romanowie powalone drzewa blokowały przejazd, a także spadały na domostwa i samochody. W kilku miejscowościach pozrywane zostały linie energetyczne. Dzień później do podobnych zdarzeń doszło w Janowie, Strzelinie i Miłocicach.
W Krzywinie spływająca z błotem i kamieniami woda zamuliła asfaltNiemałe spustoszenie wywołała piątkowa (12 czerwca) burza w gminie Przeworno. Nagły i ulewny deszcze podtopił pola pomiędzy Krzywiną a Przewornem. Zatkał się przepust okularowy pod drogą, przez co woda nie mogła swobodnie odpływać. Musieli interweniować strażacy. Druhowie z Przeworna szybko udrożnili przepust.  - Podczas ulewy woda spływająca drogą zakrywała koła samochodów - mówi Dariusz Kurdyś z Krzywimy
Więcej szkód nawałnica wyrządziła w Krzywinie. Koło posesji Dariusza Kurdysia spływająca z błotem i kamieniami woda zamuliła asfalt.  Podczas ulewy woda sięgała w tym miejscu niemal do kolan. Dla zwykłych samochodów osobowych jezdnia w tym miejscu była nieprzejezdna. Na miejsce przyjechali strażacy i zamknęli drogę.   

Widok z posesji państwa Kurdysiów w Krzywinie podczas piątkowej nawałnicy. Foto: Karolina Kurdyś
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.