Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 20, 30 i 32-lata podejrzanych o kradzieże. Jak wynika z ustaleń policjantów, sprawcy wspólnie i w porozumieniu, w czerwcu br., ukradli z jednego z pomieszczeń na terenie Strzelina agregat chłodniczy, chłodnicę i urządzenie sterujące aparaturą. Następnie kilka dni później ponownie z tego samego pomieszczenia skradli drugi agregat i chłodnicę, powodując straty na 40 tys. złotych. Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie dowodów i informacji dotarli do osób mających związek z tymi przestępstwami. Okazało się, że są to trzej młodzi mężczyźni. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. W rozmowie ze śledczymi podejrzani przyznali się do popełnionych czynów.
Obecnie śledczy zajmują się wyjaśnieniem wszystkich okoliczności obu tych kradzieży, a także sprawdzają ewentualne miejsca, gdzie mogły trafić zrabowane przedmioty.
O dalszym losie podejrzanych zdecyduje sąd. Za kradzież może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.


Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.