Strzeliński szpital lada moment zmieni właściciela. – Został już wystawiony na sprzedaż. Obecnie jednak mierzy się z trudnościami związanymi z przekształceniem placówki w szpital zakaźny (COVIDOWY). Brakuje lekarzy i sprzętu, a zapas odzieży ochronnej i środków dezynfekujących wystarczy tylko na najbliższe trzy tygodnie.
Decyzją wojewody dolnośląskiego, Jarosława Obremskiego, w poniedziałek, 26 października, Strzelińskie Centrum Medyczne zostało przekształcone w szpital jednoimienny. Wojewoda polecił przygotowanie sześćdziesięciu ośmiu łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 oraz trzech łóżek w ramach intensywnej terapii. Od soboty, 31 października, rozpoczęto przyjmowanie pacjentów. – Obecnie zajętych jest ponad dwadzieścia łóżek – wyjaśniał Paweł Miłek, syndyk Strzelińskiego Centrum Medycznego. – Pozostałe łóżka teoretycznie są przygotowane i czekają na pacjentów. Problemem jest jednak to, że...
Tekst ukazał się w 44 (1033) wydaniu "Słowa Regionu". Cały tekst przeczytasz tu lub tutaj

Komentarze   

spajker. Permalink1 +3 spajker.
RE: Już brakuje lekarzy i pielęgniarek
szpital ma 20tu pacjentów i nie daje rady. brakuje lekarzy po 50 kilo na mc i brakuje pielęgniarek po 7 kilo na mc. 20tu pacjentów i 200 osób obsługi. pan obremski z tęczowym uśmiechem wszystko wyjaśni a przeciążeni pracą lekarze dostaną 100% podwyżki. syndyk już wie że ustawiła się kolejka po tego socjalistycznego bankruta. ja wiem kto kupi to ekonomiczne truchło. kto wie kto to jest cyrkowiec?
2020-11-20 17:40 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.