Bez zezwolenia będzie można usunąć większe drzewa. Ustawodawca wprowadzi nowe terminy rozpatrzenia wniosków i zgłoszeń.
Kilka istotnych zmian prawa dotyczącego wycinki drzew wejdzie w życie w nowym roku. Ułatwienia będą dotyczyły trzech aspektów. Po pierwsze, wniosek lub zgłoszenie będzie można złożyć drogą elektroniczną. O szczegółach zmian rozmawialiśmy z Olą Kondracką, referentem ds. rolnictwa, ochrony środowiska i gospodarki wodnej w Urzędzie Gminy w Borowie. - Co istotne, wnioski będą wkrótce jednolite w całym kraju – powiedziała nasza rozmówczyni. - Wzór wniosku i zgłoszenia będą dostępne na stronach Biuletynu Informacji Publicznej ministra klimatu i środowiska. Nadal, tak jak do tej pory, ich adresatem co do zasady będzie wójt, burmistrz czy prezydent miasta, a na terenach zabytkowych konserwator zabytków. Przypomnę, że o zezwolenie występują osoby prawne i prowadzący działalność gospodarczą, a zgłoszenie składają osoby fizyczne – dodała pani referent.
Nowelizacja prawa skraca terminy wykonania oględzin zgłoszonych do wycinki drzew. - Do 14 dni, z obowiązujących obecnie 21 dni, ulegnie skróceniu termin na dokonanie przez organ (samorządowy lub konserwatora zabytków – red.) oględzin zgłoszonych do wycinki drzew. Ponadto do 7 dni, obecnie 14 dni, skrócono termin na wniesienie przez organ ewentualnego sprzeciwu. Jednocześnie wprowadza się ustawowy 14-dniowy termin na rozpoznanie odwołania od sprzeciwu wniesionego przez organ – powiedziała urzędniczka.
Na ten temat pisaliśmy w 2 (1140) wydaniu papierowym Słowa Regionu.  Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Cześ
RE: Czy siekiery pójdą w ruch?
spajker. powiedziała :
Cześ powiedziała :
Nic wam do drzewa które rośnie na mojej posesji!!! Spadajcie, na drzewo!!!
nic wam do teściowej, którą ściąłem na własnej posesji, nic wam do wody, którą kradnę na własnej posesji. cześ wam do tego co ja robię u siebie.
Taka prawda!!!

0
Gravatar
Cześ
RE: Czy siekiery pójdą w ruch?
spajker. powiedziała :
TruckdriverDST powiedziała :
Weźmy wszyscy siekiery w dłoń i zróbmy rozpierduche po całości. Wtedy ten kraj ożyje na nowo.
wtedy dojdzie do władzy lepper na traktorze albo sam fuhrer z braunstein. wystarczy codziennie ujawniać paradoksy władzy a to jest dla władzy trudniejsze niz siekiera. gdyby ktos dzisiaj ściął siekierą putina to tylko wzmocni tą swołocz rosyjską a nie uwolni jej od despoty. on wtedy zostanie męczennikiem i świętym a to zwykły kleszcz z kgb. jak sie ruscy dowiedza że to jest leszcz a nie przywódca to będą nim gardzić i wymienia na kolejnego siłacza z kgb i tego też trzeba będzie obalić prawda sankcjami i oporem militarnym a nie siłą siekiery. tak przez 5 pokoleń i coś dobrego z tego może wyniknąć.
Oj spajkerku, tobie się już wszystko w głowie pokiełbasiło!!!

0
Gravatar
spajker.
RE: Czy siekiery pójdą w ruch?
TruckdriverDST powiedziała :
Weźmy wszyscy siekiery w dłoń i zróbmy rozpierduche po całości. Wtedy ten kraj ożyje na nowo.
wtedy dojdzie do władzy lepper na traktorze albo sam fuhrer z braunstein. wystarczy codziennie ujawniać paradoksy władzy a to jest dla władzy trudniejsze niz siekiera. gdyby ktos dzisiaj ściął siekierą putina to tylko wzmocni tą swołocz rosyjską a nie uwolni jej od despoty. on wtedy zostanie męczennikiem i świętym a to zwykły kleszcz z kgb. jak sie ruscy dowiedza że to jest leszcz a nie przywódca to będą nim gardzić i wymienia na kolejnego siłacza z kgb i tego też trzeba będzie obalić prawda sankcjami i oporem militarnym a nie siłą siekiery. tak przez 5 pokoleń i coś dobrego z tego może wyniknąć.

0
Gravatar
TruckdriverDST
RE: Czy siekiery pójdą w ruch?
Weźmy wszyscy siekiery w dłoń i zróbmy rozpierduche po całości. Wtedy ten kraj ożyje na nowo.
0
Gravatar
spajker.
RE: Czy siekiery pójdą w ruch?
Cześ powiedziała :
Nic wam do drzewa które rośnie na mojej posesji!!! Spadajcie, na drzewo!!!
nic wam do teściowej, którą ściąłem na własnej posesji, nic wam do wody, którą kradnę na własnej posesji. cześ wam do tego co ja robię u siebie.

0
Gravatar
Cześ
RE: Czy siekiery pójdą w ruch?
Nic wam do drzewa które rośnie na mojej posesji!!! Spadajcie, na drzewo!!!
0

Przeczytaj także