Przez pierwsze tygodnie kierowcy na pewno będą zdziwieni. Później przywykniemy, że jest równo i ciszej. I tak powinno być. Jadąc samochodem powinniśmy skupić się na bezpiecznej jeździe a nie omijaniu dziur.
To prawda, że jeżeli w metrach będziemy liczyć drogowe inwestycje w powiecie strzelińskim, to naprawa choćby tylko najbardziej zdewastowanych dróg będzie trwała latami. Inaczej jednak rzecz wygląda patrząc na te inwestycje z punktu widzenia mieszkańców konkretnych miejscowości. Tak właśnie jest w przypadku drogi w Białym Kościele i remontu w Dobrogoszczy. Przecięcie wstęgi na drodze w Dobrogoszczy. Foto. SP Strzelin
Każdy, kto bywa pasażerem polskich kolei, a rozpoczyna lub kończy podróż w Białym Kościele, zauważył zmianę. Chodzi o odcinek dojazdowy do stacji kolejowej, tuż przed budynkiem. Do tej pory była to zdewastowana droga wyłożona kostka granitową. Tamtędy odbywał się transport urobku z pobliskich kopalni. Tysiące ton przewiezionego urobku zrobiły swoje, a do tego hałas wywoływany ciężarówkami podskakującymi na dziurach. W sumie i mieszkańcy, i pasażerowie kolei, mieli prawo narzekać na niedogodności, żeby nie powiedzieć uciążliwości związane z drogą. A także oczekiwać, że natychmiast trzeba podjąć konkretne działania. Trwało to zdecydowanie za długo, ale stało się... W trakcie remontu wykonawca, po wysłuchaniu uwag mieszkańców, wprowadził modyfikację. Złagodzono zjazd z drogi na parking przy stacji.
Na ten temat pisaliśmy w 11 (1149) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

spajker. Permalink5 +4 spajker.
RE: Dwa odcinki i (niespełna) 2 km
Cytuję Dza:
Nie robią dróg to narzekają ludzie a jak robią też narzekają że za mało. I jak tu ludziom dogodzić?

można dogodzić w ten sposób że zwolnić swoje miejsce pracy na rzecz osób kompetentnych i sprawczych. można też robić dróg i remontów dużo. jak nie wiesz jak dogodzić to pewnie pracujesz w starostwie.
2023-03-28 09:17 Cytować Zgłoś administratorowi
Ok Permalink4 +3 Ok
RE: Dwa odcinki i (niespełna) 2 km
Cytuję Dza:
Nie robią dróg to narzekają ludzie a jak robią też narzekają że za mało. I jak tu ludziom dogodzić?

Robią drogi ??? Przez tyle ostatnich lat to wszystko? Kto z nas dożyje zrobienia dróg w powiecie ? Jeśli w takim tempie będą robione. Do tej wstęgi i do zdjęcia przy niej to więcej niż much do wstążki na lep. Wstyd i porażka.
2023-03-28 08:34 Cytować Zgłoś administratorowi
dst001 Permalink3 +3 dst001
RE: Dwa odcinki i (niespełna) 2 km
Oni wstydu nie mają, o czym piszesz?
Wstęgi dłuższe od odcinków łatanych dróg, jak już pisałam.
2023-03-28 08:26 Cytować Zgłoś administratorowi
Dza Permalink2 -3 Dza
RE: Dwa odcinki i (niespełna) 2 km
Nie robią dróg to narzekają ludzie a jak robią też narzekają że za mało. I jak tu ludziom dogodzić?
2023-03-28 08:25 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +14 spajker.
RE: Dwa odcinki i (niespełna) 2 km
zdjęcie wstydu. 30 osób rżnie wstęgę na 2 km wyremontowanej drogi.
chiny buduja rocznie 6 000 km autostrad.
zdjęcie przedwyborcze. zobaczcie co potrafiliśmy robić za naszej 4 letniej kadencji. 100 pracowników starostwa i 2 000 metrów drogi. wychodzi 20 metrów drogi na łeb na 4 lata czyli 1 centymetr drogi dziennie. uśmiech poproszę i zgodę na to abyście prężnie zarządzali powiatem przez kolejne 4 lata.
2023-03-27 13:55 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.